Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.

X
ANASAYFA Etkinlikler Online Ebeveynlik Zirvesi
  • Oturumlar
  • Kayıt & Detaylar
  • İçerikler
  • Konuşmacılar
  • Katılım Belgesi
  • Neden Online?
Anne Baba ve Çocuk Gelişimi konsepti ile pandemi koşullarında online/canlı olarak düzenlenecek Ebeveynlik Zirvesi; 13-14 Mart tarihlerinde etkinliğe özel hazırlanmış içerikleriyle Türkiye’nin duayen isimlerini Vera Etkinlik sahnesinde sizlerle buluşturuyor.

 

Sevgili dostlar;
  Doğan Cüceloğlu Hocamızın seve seve katılacağını ifade ettiği bu etkinlikte bizimle birlikte olmasını çok istemiştik. Ona yaraşır şekilde özenle duyurularımızı hazırladık, heyecanla paylaştık. Ne var ki ani şekilde aramızdan ayrılışının derin üzüntüsüyle sarsıldık. Ancak öyle bir miras bıraktı ki geride, hayatımızın her aşamasında olacağı gibi bu etkinlikte de fikirleriyle, sözleriyle, öğrettikleriyle ve en önemlisi o bütün insanlığa yeten sevgisiyle bizimle birlikte olacak.
Etkinlik günü aramızda olamasa da geride bıraktığı bilgisi, sevgisi, anlayışı ışığında programa katılacak ebeveynler ile buluşmak üzere...**İndirimli Satış Bilet Fiyatları : 7 Mart tarihine kadar satın alınan biletlerde geçerli olacaktır. Bu Tarihten Sonra Biletler İndirimsiz Fiyatlardan Satışa Sunulacaktır.


Katılım Bedeli:
(5 Mart 2021 tarihine kadar geçerli İndirimli Biletler)

199TL yerine 99TL Erken Dönem İndirimli Bilet
199TL
yerine 89TL ( 25 Ocak Tarihinde Sonlanmıştır)
79TL - Sadece 50 bilet için geçerli kampanya (TÜKENMİŞTİR)
İlk 50 Bilet Sadece 69TL (TÜKENMİŞTİR)

 

Tarih: 13-14 Mart 2021 Cumartesi-Pazar
 Program Başlangıcı: 12:30
 Yayınlar:13.00-17.30
 

Online Ebeveynlik Zirvesi Canlı Oturumları ile 13-14 Mart 2021'de biletler veraetkinlik.com’da 

#annebabaveçocuk #ebeveynlik #evdekal #veraetkinlik #online #canlı

Programda Neler Var?

 Canlı Oturumlar

 6 Oturum 5 Katılım Belgesi

 Soru-Cevap İmkanı
 Bu Programa Özel Hazırlanmış Güncel İçerikler
 15 Gün Süreyle Tekrar İzleme İmkanı ( )▼SEMİNERLER/KONUŞMALAR▼

- PROF. DR. DOĞAN CÜCELOĞLU (Psikolog/Yazar)
✔ “Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu Anma Oturumu”

- DR. ÖZGÜR BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)
✔ “Dijital Dünyada Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?”
Teknoloji Çağında Çocukların Teknolojiyle İlişkisi Nasıl Sağlıklı Hale Getirilir ve Ebeveyn-Çocuk Arasındaki İlişkinin Kalitesi Nasıl Artırılır?

- ŞERMİN YAŞAR (Yazar)
✔ “Çocukluğumdan Çocuğuma”
Bizim Çocukluğumuzdan Bugünlere Ne Kaldı?

- PROF. DR. ÜSTÜN DÖKMEN (Psikolog/Yazar)
✔ “Anne Baba ve Ergen Arasındaki Çatışma”
Ergenlik Döneminde Empati ve İletişim

- PROF. DR. BELMA TUĞRUL (Erken Çocukluk Eğitimcisi)
✔ “Çocuk Gibi….”

- UZM. ÖZGE SELÇUK BOZKURT (Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Uzmanı)
✔ “Duyusal ve Duygusal olarak Çocuğu Hayata Hazırlamak”
Ebeveynlerin Çocukların Gelişimine “Farkındalıkla” Destek Olmasının Eğlenceli Yolları Neler Olabilir?

 

Kayıt Sistemi

Biletinizi Satın Al butonuna tıklayarak alabilir etkinliğe direkt katılabilirsiniz ya da ;
-Ön başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
-Yapılan başvurulara sıralamaya göre geri dönülmektedir.

-Yoğun talep nedeniyle yaptığınız başvurudan itibaren bir kaç gün içinde geri dönüş yapılabilir.
-Ön başvuru yapmak etkinliğe katılabilmenizi garanti etmez.
-Ön başvurudan sonra size gösterilen ödeme yöntemleri ile ödemenizi yaptığınız takdirde kaydınız kesinleşir ve kontenjan dahilinde olursunuz.
-Kaydınız kesinleştikten sonra ki süreçte etkinliğe katılımınız ve sorunsuz bir online zirve deneyimi yaşamanız için etkinlik hakkındaki detaylar ve bilgilendirmeler periyodik olarak tarafınıza gönderilecektir.

 

*6 Oturum ve 6 dijital katılım belgeleri dahil tüm etkinlik bedelidir. KDV dahildir.


*Basılı belge istiyorum seçeneği ile 30TL karşılığında sertifikalarınızı adresinize basılı olarak talep edebilirsiniz(Kargo dahildir).
*Kredi kartı ile taksit imkanı

*Kontenjan Sınırlıdır

*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

 

Onilne Oturum Detayları

*Oturumlar online - canlı olarak düzenlenecektir.
*Oturumlara katılımınızı sağlayacak katalog etkinlik öncesi size gönderilecektir.
*Yayınları bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
*Oturum için oluşturulan yayın linkleri size 26 Mayıs 2021 tarihinde e-posta/sms yolu ile gönderilecektir.

 

Katılımcı Profili:

- Anne ve babalar,
- Anne ve baba adayları,
- Eğitimciler,
- Eğitim yöneticileri,
- Üniversitelerin Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi, Öğretmenlik ile ilgili bölümünde okuyan öğrenciler ve mezunları.

Detaylı içerikler çok yakında...

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yapmış (1968), Türkiye'de sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Fulbright bursuyla Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak iki yıl süreyle çalışmalarda bulunmuştur (1976-77).

1980 –1996 yılları arasında A.B.D. Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da öğretim üyesi olarak görev yapan Cüceloğlu’nun kırkı aşkın Türkçe ve İngilizce bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Emekli olup 1996 yılında Türkiye’ye dönüşünden bu yana öğrencilere, öğretmenlere, ana babalara ve iş adamlarına seminerler ve konferanslar vermeye, televizyon programları yapmaya özen göstermiştir.

1979 Kasım ayında basılan kişiler arası iletişim alanında ilk Türkçe kitap olarak basılan İnsan İnsana kitabının yazarıdır. Emekli olup dönüşünden sonra Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitapları yazmaya özen göstermiştir.


Dr. Özgür BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)
 

Bolat, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, şu anda okullara, şirketlere danışmanlık ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Hürriyet Gazetesi’nde Köşe Yazarlığı yapmıştır.  Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Özgür Bolat, 2008’de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Proje 100’den fazla devlet okulunda ve özel okulda uygulanmaktadır. Aynı zamanda kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini öğretmektedir.

 

Prof. Dr. Belma Tuğrul


Erken Çocukluk Eğitimcisi ve Oyun Savunucusu kimliğiyle tanınan Tuğrul, yaratıcı öğrenme, çevre ve çocuk hakları konularının da uzmanıdır. Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi olan Tuğrul, İstanbul Aydın Üniversitesinde Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeliği görevine devam etmektedir. Belma Tuğrul’un çocuk gelişimi üzerine birçok yayını vardır.

 

Şermin YAŞAR (Yazar)

 

Oyuncu Anne lakabıyla tanınan Şermin Yaşar 1982 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğmuştur. Bir müddet sonra Türkiye’ye gelen yazar eğitimini burada almıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyan yazar yine bu alanda yüksek lisansını yapmıştır. Bir reklam ajansında reklam yazarlığı yapmıştır. 

Üç çocuk annesi olan yazarın çocuklarının adı Tuna, Mete ve Name’dir. 2017 yılında eşinden boşanan yazarın eşinden aldığı Çarkacı soyadıyla yazmayı bırakmış, kızlık soyadı olan Yaşar’ı kullanmaya başlamıştır.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da Oyuncu Anne adıyla bir hesap açan Şermin Yaşar burada paylaştıkları sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.  Piyasada çocuklar için oyun önerisi az olduğu için çocukların hayal dünyasının gelişmesini sağlayan, onlarla diyalog kurulabilen, el becerilerinin gelişmesini sağlayan, kişisel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yapmıştır.  Geliştirdiği bu oyunları bir kitapta toplamak istemiştir. Bunun için ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe eserini kaleme almıştır. Bu kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Bu başarısından sonra çocukların kişisel gelişimi amacıyla çocuk kitapları yazmayı sürdürmüştür.

Şu anda çocuk hikayeciliği alanında oldukça ünlü olan yazar bu alanda meslek hayatını sürdürmeyi düşünmektedir.

• Başlarım Şimdi Anneliğe

• Oyun Takvimi 2016 : Her Güne Bir Oyun

• Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap

• Çok Hayal Kuran Çocuk

• Ev Yapımı Sihirli Değnek

• Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler

• Dedemin Bakkalı

• Dedemin Bakkalı Çırak

• Tarihi Hoşça Kal Lokantası

Şermin Yaşar’ın yetişkinler için yazdığı kitapları da vardır. Ancak o daha çok çocukların gelişimi üzerine kitap yazmayı sevmektedir.

 

Özge Selçuk Bozkurt

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde lisans eğitimi,  (2003) Bitirme Tezi: Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarda Görsel Algı Becerisi

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Programında Üstün Yetenekli Çocukların Erken Dönemde Belirlenmeleri üzerine yüksek lisans eğitimi “bilim uzmanlığı” unvanı (2007)

 

Ankara’da Başkent İletişim, Rüştü ASYALI ve Mehpare Çelik ‘ten diksiyon, spikerlik sunuculuk eğitimi (2005)

 

Ankara’da bir Özel Eğitim İlköğretim Okulunda Uzman Özel Eğitimcilik görevi

(2003-2005)

 

Bir kamu kreşinde Çocuk Gelişim Uzmanı ve süreç içerisinde Kreş Müdürlüğü görevi (2005-2011)

 

Oğlum Arca’nın ailemize katılması ile “çocuk bakımı mı, kariyer mi” sorusuna, “çocuk bakımı” cevabını verip bu süreyi evde çocuğumla geçirmeye karar verdim.

Bu süreçte annelerin evde çocukları ile neler yapabileceklerine yönelik çalışmalar yürütüp, araştırma ve önerilerimi anneler ile paylaştım ve paylaşmaya devam etmekteyim.

 

2014 yılında Deneyimsel Oyun Terapi ve Çocuk Merkezli oyun terapisi eğitimlerini alarak Oyun terapisi uygulayıcısı olarak Babyplay Gelişim Danışmanlık Merkezinde ailelerimize hizmet vermeye başladım(2015) .

 

2013 yılından beri bir çok ulusal ve yerel Televizyon programı konuğu olmaya devam etmekteyim, Anahaber bülteni uzman görüşü yayınlarına katkı sağlamaktayım. 

30 dan fazla canlı yayın ve tv tecrübem bulunmakta, son olarak pandemi sürecinde EBA TV 23 Nisan özel programında da kendi yazdığım ve seslendirdiğim hikayem yayınlanmıştır.

 

Yayınlanmış 14 kitabım bulunmakta bunların 2 tanesi çocuk gelişimi ebeveyn kitabı 12 tanesi de 2-9 yaş arası çocuk hikaye kitapları olarak raflarda yerini almıştır. 

 

Bir çok çocuk kitabına yayınevi, yazar ve esere pedagojik editörlük yapmaktayım. 

 

2017 yıkından itibaren iki yıl süren  Anneler ile Geleceğe Sosyal Sorumluluk Projesinde Canbebe markası ile Türkiye’yi gezip anneler ile ile buluşup onlara pedagojik destek sağlayan ekipte yer aldım.

 

2017 yılında Uluslararası sertifikalı IAIM Bebek ve çocuk masajı eğitmenliği eğitimimi tamamladım.

 

2018-2019Parents dergisindeki köşemde  Çocuk Gelişimi ile ilgili yazılar yayınladım. 

▼KATILIM BELGESİ DETAYLARI; ▼


* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır

* İsme özel Vera Etkinlik Akademi belgesidir.

* Kişiye özel seri numaralıdır

* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir

* Dijital katılım belgeleriniz etkinlik sonrasında ki 15 iş günü içerisinde mail adresinize iletilmektedir.

* Dilerseniz katılım belgelerinizi basılı olarak adresinize teslim alabilirsiniz. Bilet satın alma işlemi esnasında ''Sertifikamı basılı olarak almak istiyorum'' seçeneğini seçerek katılım belgenizi basılı olarak temin edebilirsiniz.(Basılı Belge Bedeli Kargo Dahil 30TL dir. Belgelerinizin kargolanma süresi etkinlik tarihinden itibaren 15 iş günüdür. Pandemi koşulları vb. mücbir sebeplerden ötürü kargo firmalarında oluşabilecek yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilmektedir)

Pandemi - Sağlık - Yeni Normal 

Online/Canlı etkinliklerimize katılarak gittikçe zorlaşan pandemi koşullarında risk almadan becerilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni normale uyum sağlıyoruz.


Öğrenme Alanı - Özgürlük

Evde, işte, bahçede, sevdiklerimizle birlikte, nerede istersek orada özgürce öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. 

 

Tekrar edilebilirlik  ve Zaman Yönetimi

Online/Canlı etkinlikleri 15 gün boyunca tekrar tekrar izleyebiliyor, hiç bir detayı kaçırmıyoruz ayrıca zamanımızı özgürce yönetiyoruz. 

 

Sınırlar Ortadan Kalkıyor

Dünyanın herhangi bir yerinden katılabilmeniz için bir cihaz (bilgisayar, telefon, tablet) ve internet yeterli. Dijital dünya sınırsız! 

 

Kolay Etkileşim

Soru sorun, görüş ve öneri isteyin, fikirlerinizi açıklayın...

199 TL / Etkinlik Gerçekleşti.

Başlangıç Tarihi : 15.3.2021

Kapı Açılış / Kayıt : 12:30

Program Saatleri : 13:00-17:30

Şehir : Online

Kategori : Sektörel Programlar

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

Bulutomo