Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.

X
ANASAYFA Etkinlikler Online Psikoloji Zirvesi
  • Oturumlar
  • Kayıt ve Detaylar
  • İçerikler
  • Konuşmacılar
  • Katılım Belgesi
  • Neden Online?
Birey, İlişkiler ve Ebeveyn ana başlıklarında “Psikolojik Güçlenme” konsepti ile pandemi koşullarında online/canlı olarak düzenlenecek Psikoloji Zirvesi; 20-25 Mart tarihlerinde etkinliğe özel hazırlanmış içerikleriyle Türkiye’nin duayen isimlerini Vera Etkinlik sahnesinde sizlerle buluşturuyor.

 

Online Psikoloji Zirvesi Canlı Oturumları ile 20-25 Mart 2021'de biletler veraetkinlik.com’da 

#psikoloji #birey #ilişkiler #ebeveyn #evdekal #veraetkinlik #online #canlı


**Erken Dönem Kampanyalı Biletler


TEK KISIM
 80TL yerine  49TL 
 ÇİFT KISIM
 150TL yerine 79TL  
 TÜM ETKİNLİK
 200TL yerine 109TL  
*Satın alırken katılmak istediğiniz bölümleri seçebilirsiniz.
**Erken dönem kampanyası biletleri tükendiğinde Tek Kısım 60TL, İki Kısım 80TL, Tüm Etkinlik 130TL den satışa sunulacaktır.

 

Programda Neler Var?

 Canlı Oturumlar

 9 Oturum 9 Katılım Belgesi

 Soru-Cevap İmkanı
 Bu Programa Özel Hazırlanmış Güncel İçerikler
 15 Gün Süreyle Tekrar İzleme İmkanı (Yalnızca  Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk oturumu 24 saat izlenebilecektir. )


▼SEMİNERLER/KONUŞMALAR▼

--BİREY KISMI—
- PROF. DR. HAKAN TÜRKÇAPAR (Psikiyatrist/Yazar)
20 Mart Cumartesi 13:30

✔ “Nasıl Farkındalıkla, Düşünerek ve Hissederek Yaşayabiliriz”
İyi Yaşama Giden Yol

- PSK. DR. OZANSER UĞURLU (Psikolog/Yazar)
20 Mart Cumartesi 15:00

✔ “Adapte Olursan Ayakta Kalırsın”
Adaptasyon Becerilerimizi Nasıl Güçlendirebiliriz?

- DR. İLKER KÜÇÜKPARLAK (Psikiyatrist)
20 Mart Cumartesi 16:30

✔ “Kafaya Takmamak Mümkün müdür?”
İnsan Zorlukla Baş Etmeyi Nasıl Öğrenir?

- DR. AGAH AYDIN (Psikiyatrist)
22 Mart Pazartesi 21:00

✔ “İnsan Yavrusu İlişkilerinde ve Seçimlerinde Nereye Kadar Özgürdür?”

—İLİŞKİLER KISMI—

- KLN.PSK. İPEK KERESTECİOĞLU (Klinik Psikolog)
24 Mart Çarşamba 20:00

✔ “Bilinçdışı İlişki Örüntülerimiz ve Partner Seçimlerimiz”
Bugünkü Romantik İlişkilerimiz, Yetişkin Bağlanma Kuramı ve Psikogenetik Model

-  DR. HÜSEYİN FIRAT (Psikoterapist)
24 Mart Çarşamba 21:30

✔ “Ayrılığı Psikolojik Bağlamda Anlamak ve Ayrılık Sonrası Süreci Yönetmek”
Ayrılık Sonrası Süreçte Yaşadığımız Yas, Keder, Anksiyete ve Bunalım gibi Duygu Durumlarıyla Nasıl Baş Etmeliyiz?

- PROF. DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR (Psikiyatrist/Yazar)
25 Mart Perşembe 20:00

✔ “Aşk, Evlilik ve Sadakatsizlik:Şeytan Üçgeni”

 —EBEVEYN KISMI—
- PROF. DR. ACAR BALTAŞ (Psikolog/Yazar)
21 Mart Pazar 13:30

✔ “Hayatın Hakkını Verecek Çocuklar Yetiştirmek”
Güçlü Psikolojik Sermaye 

- PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK (Öğretim Üyesi/Gelişim Psikoloğu)
21 Mart Pazar 15:00

✔ “Mizaca Uygun Çocuk Yetiştirmek”

Kayıt Sistemi

Biletinizi Satın Al butonuna tıklayarak alabilir etkinliğe direkt katılabilirsiniz ya da ;
-Ön başvuru formunu doldurarak, sorularınızı iletebilir ve ekibimizin size dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz.

**İLK 50 BİLET KAMPANYASI (Tükenmiştir)


**Erken Dönem Kampanyalı Biletler
TEK KISIM
80TL yerine  49TL 
ÇİFT KISIM
150TL yerine 79TL  
TÜM ETKİNLİK
200TL yerine 109TL  
*Satın alırken katılmak istediğiniz bölümleri seçebilirsiniz.
** İlk 50 bilet kampanyası biletleri tükendiğinde Tek Kısım 60TL, İki Kısım 80TL, Tüm Etkinlik 130TL den satışa sunulacaktır.

 

*9 Oturum ve dijital katılım belgeleri dahil tüm etkinlik bedelidir. KDV dahildir.


*Basılı belge istiyorum seçeneği ile 30TL karşılığında sertifikalarınızı adresinize basılı olarak talep edebilirsiniz(Kargo dahildir).
*Kredi kartı ile taksit imkanı

*Kontenjan Sınırlıdır

*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

 

Onilne Oturum Detayları

*Oturumlar online - canlı olarak düzenlenecektir.
*Oturumlara katılımınızı sağlayacak katalog etkinlik öncesi size gönderilecektir.
*Yayınları bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
*Oturumlar için oluşturulan yayın linkleri oturum tarihinden bir gün önce e-posta ve sms olarak iletilecektir.

 

Katılımcı Profili:

Daha Güçlü Bir Psikoloji için Adım Atmak İsteyen Herkes,
Psikoloji Bilimine İlgi Duyanlar,
Pandemi Nedeniyle Zor Zamanlardan Geçenler,
Bu Alandaki Profesyoneller,
İlgili Bölümlerin Üniversite Öğrencileri,
Anne ve Babalar,
Anne Baba Adayları ve Tüm Bilgiseverler

Detaylı içerikler yakında eklenecektir.

Prof. Dr. Acar BALTAŞ  (Psikolog, Yazar)

Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biridir. Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıtmıştır. Ortaöğrenimini Istanbul Erkek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktora çalışmasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yapmıştır.
 
1981’de klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru (M.Sc.Dr.), 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında da Profesör ünvanını almıştır. 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalışmıştır. 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Baylor College of Medicine’da doktora sonrası misafir araştırmacı (post doctoral fellow) olarak çalışmış, “stres azaltma teknikleri”, “biofeedback”, “beyin yıkımlarının rehabilitasyonu” ve “ağrı kontrolü” konularında çalışmalar yapmıştır. 1983’den bu yana iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile bağdaştırarak seminerler vermekte, uygulamalar yapmaktadır.
 
Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte yazdıkları “Stres ve Başaçıkma yolları” ve “Bedenin Dili” adlı kitaplarının yanı sıra, öğrenmenin bilimsel temelleri ve bu temel üzerindeki uygulamalarını konu alan çalışmaları derlediği “Üstün Başarı”, “Ana-Baba El Kitabı”, “Ekip Çalışması ve Liderlik”, “Hayalini Yorganına Göre Uzat”, “İnsana ve İşe Değer Katan Yeni IK”, “Türk Kültüründe Yönetmek”, “Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker”, “Bir Yolculuk Olarak Liderlik”, “İlk İşim” ve Baltaş Grubu yönetim el kitaplarının yazarıdır. Kitapları yasal yollardan toplam 700 bin adet satmış, bazıları 40. baskıyı aşmıştır.
1996-1999 yılları arasında Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002-2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmış ve bu görevi 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımı’yla sürdürmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde
antrenörlere yönelik, “genç sporcularda karakter gelişimi” ve “psikolojik performans danışmanlığı” programlarını yönetmiştir. Ayrıca, 2009-2016 yılları arasında Harp Akademileri'nde kurmay subay adaylarına ve her rütbede terfi eden generallere kişilik ve
liderlik eğitimleri vermiştir.

 
Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile evli ve iki çocuk babasıdır.
 
Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, gelişimsel psikoloji doktorasını Melbourne Üniversitesi’nden aldı. 2003 yılından bu yana Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesi. 2012’de beraber araştırma yaptığı meslektaş ve öğrencilerini Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı ismi altında bir araya getirdi; burada yürütülen çalışmaların mentorluğunu üstlendi. Gelişimsel psikolojide profesör olduktan sonra, klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaptı. Uzmanlık alanları, sosyal-duygusal-bilişsel gelişim, mizaç-kişilik, ebeveynlik ve mizaca uygun çocuk yetiştirme. Bilimsel çalışmalarında çocukluk dönemindekiler başta olmak üzere, insanın gelişimi ve psikolojik sağlığına etki eden mizaç, kültür, aile ve diğer çevre özelliklerini inceliyor.
Ayşe Bilge Selçuk’un prestijli bilimsel dergi ve kitaplarda yer alan 80’den fazla yayını, gazete ve dergilerde yayımlanmış 100 civarında makalesi, 200’den fazla kongre sunumu var. İlk kitabı ‘İnsan Her Koşulda’ 2019’da Destek Yayınları’ndan, editörlerinden olduğu ‘Ana-babalık: Kuram ve Araştırma’ kitabı Koç Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Araştırmaları ZDF, SBS, CNN, Guardian gibi belli başlı yabancı ve pek çok yerli yazılı-görsel medyada yer bulan Ayşe Bilge Selçuk, psikolojide uzmanı olduğu farklı konularda seminer ve eğitimler veriyor, ve Korto Psikoloji’de ebeveyn psikoloğu olarak annebabalara danışmanlık yapıyor.
Çocukların psikolojik gelişimi ve sağlığına yönelik araştırmaları sebebiyle, 2015-2018’de Queensland Üniversitesi tarafından Ayşe Bilge Selçuk’a Onursal Kıdemli Araştırmacı unvanı, 2009 yılında Prof. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Ödülü verildi.
Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlamış ve 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık öğrenciliğine başlamıştır. 1985 yılında Avrupa Konseyi bursu kazanarak İngiltere’de “Toplum (Community) Psikiyatrisi” ve “Ruh sağlığı hizmetlerinin yapılandırılmasında değişik modeller” konularında çalışmıştır.
1986-88 yılları arasında British Council bursiyeri olarak gittiği Londra Psikiyatri Enstitüsü’nde (Kings College) “davranış tedavileri”, “cinsel işlev bozuklukları-seks terapileri”, “evlilik terapileri” ve “kaygı bozuklukları” alanlarında eğitim almıştır.
1992 yılında Psikiyatri Doçenti ünvanını almıştır. Doçentlik sonrasında çalışmalarını özellikle “Kognitif(Bilişsel) ve Davranış Terapileri”, “Cinsel İşlev Bozuklukları” ve “Evlilik Terapileri” ve “Kaygı Bozuklukları” konularında yoğunlaştırmış ve 1996 yılında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nin Kurucu Başkanlığını, 1998 yılında ise Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği’nin kurucu üyeliğini yapmıştır. Halen Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. Türkiye Psikiyatri Derneği “Aile ve Çift Terapileri” ve “Bilişsel Davranış Terapileri Çalışma Birimi”’nin koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. Ruh sağlığı alanında “kanıta dayalı terapiler” arasında saygınlığı en üst düzeyde olan kognitif ve davranış tedavilerinin ülkemiz içinde tanıtımı ve kuruculuğunu yapmış ve halen hem ülkemizde hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde bu tedavilerin etkin bir biçimde kullanılması doğrultusunda eğitimler vermektedir.
2000 yılında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) başkanı seçilmiştir. Dr. Sungur İngiliz Psikoterapiler Birliği ve İngiliz Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği tarafından “kognitif-davranışçı terapist” olarak akredite edilmiştir. Amerikan Kognitif Terapi Akademisi (Beck Akademisi) kurucu üyelerinden olup, aynı akademinin diplomatı ve sertifiye edilmiş eğitici ve süpervizörlerinden biridir. 2017 yılında Merkezi ABD’de olan “Uluslararası Kognitif Terapiler Birliği” (IACP)nin Amerikan kökenli olmayan ilk başkanı olmuştur. 2018 yılında “Avrupa Seksoloji Federasyonu” bir sonraki dönem başkanı seçilmiştir. Bugüne kadar toplam 7 uluslararası ve birçok uluslararası katılımlı ulusal kongrenin başkanlığını üstlenmiştir.
Yurtdışında çeşitli ülkelerde yürüttüğü eğitim etkinlikleri yanı sıra birçok uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde editörlük, danışma ve yayın kurulu üyeliği görevleri yapmaktadır. Yurtiçinde birçok bilimsel derginin danışma kurulu üyesidir. Yurtiçi ve yurtdışındaki bilimsel dergilerde yayınlanmış 100’den fazla makalesi ve çeşitli kitap ve kitap bölümleri yanı sıra editörlükleri mevcuttur. “Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey – Aşk, Evlilik, Sadakatsizlik: Şeytan üçgeni” isimli çok sayıda okunan kitabın yazarıdır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce kongrede konuşmacı olarak yer almış; çeşitli çalışma grupları yürütmüştür. Gerek yurtiçi gerek yurtdışında ruh sağlığı profesyonellerine Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri eğitim standartlarıyla uyumlu “Bilişsel Davranışçı Terapiler”, “Çift Terapileri”, “Cinsel Tedaviler”, “Kaygı Bozuklukları” gibi konularda eğitimler vermektedir. Birçok ulusal ve uluslararası meslek ödülü yanı sıra Avrupa Seksoloji Federasyonu tarafından çift ve seks terapilerine olan katkıları nedeniyle kendisine bir “gold medal ödülü” verilmiştir. Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Sungur 
Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde, üniversite eğitimini ise Hacettepe Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1985 yılında bir Avrupa Konseyi bursu aracılığıyla İngiltere’de  “Toplum Psikiyatrisi” ve “Ruh sağlığı hizmetlerinin yapılandırılmasında değişik modeller” konularında çalışmıştır.
 
1986-88 yılları arasında British Council bursiyeri olarak gittiği Londra Psikiyatri Enstitüsü’nde (Kings College) “davranış tedavileri”, “cinsel işlev bozuklukları-cinsel terapiler”, “evlilik terapileri” ve “kaygı bozuklukları” alanlarında eğitim almıştır.
 
1992 yılında Doçent, 2001 yılında profesörlük ünvanını almıştır. Doçentlik sonrasında çalışmalarını özellikle “Bilişsel ve Davranış Terapileri”, “Cinsel İşlev Bozuklukları”, “Evlilik Terapileri” ve “Kaygı Bozuklukları” konularında yoğunlaştırmış ve 1996 yılında ülkemiz içinde kanıta dayalı çağdaş bir terapi yaklaşımının tanınması ve yaygınlaştırılması amacıyla Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nin Kurucu Başkanlığını yapmıştır. Halen aynı derneğin başkanlığını yürütmekte ve bilişsel davranışçı tedavilerinin hem ülkemizde hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde iyi ve etik uygulamalarının yaygınlaştırılması doğrultusunda eğitimler vermektedir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda hizmet verdiği 1992 yılında Türkiye’de ki ilk “ Sigara Bırakma Merkezi” ve ilk “Cinsel İşlev Bozuklukları Değerlendirme ve Tedavi Merkezi” nin kuruculuğunu yapmıştır.  
 
2000 yılında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) başkanı seçilmiştir. Dr Sungur önce İngiliz Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği ardından EABCT tarafından "kognitif-davranışçı terapist" olarak akredite edilmiştir. Amerikan Kognitif Terapi Akademisi kurucu üyelerinden olup, aynı akademinin diplomatı ve sertifiye edilmiş eğitici ve süpervizörlerinden biridir. Beck Enstitüsü Uluslararası Danışma Kurulu üyesi de olan Dr Sungur 2017 yılında Merkezi ABD'de olan "Uluslararası Kognitif Terapiler Birliği" (IACP) nin Amerikalı olmayan ilk başkanı seçilmiştir. 2020 yılında ise "Avrupa Seksoloji Federasyonu" başkanı seçilmiştir. Aynı yıl tüm kıtaları ve birlikleri aynı şemsiye altında toplayan “Dünya Kognitif Davranış Terapileri Konfederasyonu’nun Yönetim Kurulu Üyeleri’nden birisi olmuştur. Bugüne kadar toplam 7 uluslararası ve birçok uluslararası katılımlı ulusal kongrenin başkanlığını üstlenmiştir.
 
Yurtdışında çeşitli ülkelerde yürüttüğü eğitim etkinlikleri yanı sıra birçok uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde editörlük, danışma ve yayın kurulu üyeliği görevleri yapmıştır. Yurtiçi ve yurtdışındaki bilimsel dergilerde yayınlanmış 100’den fazla makalesi ve çeşitli kitap ve kitap bölümleri mevcuttur. “ Deprem Sonrası Ortaya Çıkan Psikolojik Tepkileri Anlamak ve Kendi Kendine Yardım Etme Yöntemleri" ,Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey”, “Belirsizlikle Barışmak, Kaygı ve Endişeyi Yönetmek: Korona Günlükleri” ve ”Aşk, Evlilik, Sadakatsizlik: Şeytan üçgeni" isimli çok sayıda okunan kitabın yazarıdır.  Yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce kongrede davetli konuşmacı olarak yer alan yazar yurtiçi ve yurtdışında ruh sağlığı profesyonellerine Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri eğitim standartlarıyla uyumlu "Bilişsel Davranışçı Terapi" eğitimi dışında "Çift Terapileri", "Cinsel Tedaviler", "Kaygı Bozuklukları" gibi konularda eğitimler vermektedir.  Ulusal ve uluslararası meslek ödülleri de olan Dr Sungur son olarak Avrupa Seksoloji Federasyonu tarafından çift ve seks terapilerine olan katkıları nedeniyle bir "gold medal” ile ödüllendirilmiştir. Halen İstanbul Kent Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Hakan Türkçapar

Dr. Türkçapar 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini, 1995 yılında psikiyatri ihtisasını bitirdi. Uzmanlık sonrası 1997’de Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler alanında ABD’de Beck Institute for Cognitive Therapy and Research’de Bilişsel psikoterapi eğitimi aldı. 1999 yılında New York Ellis Institute’de Rational Emotive Behaviour Therapy eğitimi sonrası REBT (Akılcı Duygusal Terapi) alanında önce Temel Sertifika (Primary Certificate), ardından da 2008 yılında da ileri düzey sertifika (Advanced Certificate) aşamalarını tamamladı.
2000 yılında Psikiyatri Doçenti, 2012 yılında Psikiyatri profesörü olan Dr. Türkçapar, Psikiyatrinin yanı sıra, Sosyal Antropoloji alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak, 2009 yılında sosyal antropolojide bilim doktoru ünvanını aldı.
2003 yılında Bilişsel Terapi alanında yeterliliği değerlendiren uluslararası bilişsel terapi akademisi -Academy of Cognitive Therapy (ACT)- tarafından Bilişsel Terapist olarak sertifiye edildi. Aynı yıl alana olan katkıları nedeniyle Akademinin Fellow üyeliğine, 2005 yılında Akademinin sertifikasyon kuruluna alındı. 2013 yılında ise Akademi tarafın Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğiticisi ve Danışmanı olarak sertifiye edildi.
Dr. Türkçapar’ ın, bilişsel davranışçı terapi alanında “Bilişsel Terapi Temel İlkeler ve Uygulama” (2007) ve “Klinik Uygulamada Bilişsel Terapi: Depresyon” (2009), “Farket Düşün Hisset Yaşa” (2019) başlıklı üç kitabı ve sayısı yüzü aşan makalesi yayınlanmış, 1999 yılından itibaren çeşitli merkezlerde ve kongrelerde bilişsel davranışçı terapi konusunda alanda çalışan profesyonellere dönük eğitim çalışmaları yapmıştır. Yine aynı alanda bilimsel çalışmalara yer veren Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar dergisinin de kurucu editörüdür.
2005-2012 arasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri kliniği şefliği, 2008-2011 arasında Etlik ihtisas hastanesi psikiyatri kliniği kurucu şefliğini yapan Dr. Türkçapar, halen Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği başkanlığı görevini yürütmektedir. 2012-2019 arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. 2019 yılından itibaren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.
Biyokimya ve Göğüs Hastalıkları kliniklerinde birer yıl araştırma görevlisi olarak çalıştım.
Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri ihtisası yaptım.
Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından düzenlenen kuramsal ve uygulamalı Destekleyici Psikoterapi Eğitici Eğitimi’ni tamamladım ve halen destekleyici psikoterapi uygulayıcısı ve eğiticisi olarak çalışmaktayım.
2009-2011 yılları arasında 2 yıl süreyle Türkiye Psikiyatri Derneği “Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Bilimsel Toplantılar Düzenleme ve Yürütme Kurulu Üyeliği” yaptım.
Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği ve Türk Nöropsikiyatri Derneği üyesiyim.
Çeşitli dergilerde öykü ve denemelerim yayımlandı.
 
Psikiyatrist Dr. İlker Küçükparlak 

1994-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Psikiyatri ihtisasını 2011 yılında Bakırköy Mazhar Osman Uzman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tamamladı. Mecburi hizmetin ardından 2013-2014 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde başasistan olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren serbest hekim olarak çalışmaktadır. Halen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde Evrimsel Psikoloji dersi vermektedir. Türkiye Psikiyatri Derneğinin Barış Kitabı’na “Evrimsel Psikolojik Açıdan Savaş” ve Kitlesel Travmalar Ve Afetlerde Ruhsal Hastalıkları Önleme, Müdahale Ve Sağaltım Kılavuzuna “Tükenmişlik” bölümlerini yazdı. Evrimsel psikoloji ,sosyal psikoloji, sinirbilim ve sağlık psikolojisi temel ilgi alanlarındandır.

Kln. Psk İpek Kerestecioğlu 

Koç Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerini (Bocconi-Milano, değişim programı) eş zamanlı olarak %100 başarı bursu ile bitirdikten sonra, Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Sınav kaygısı ve Grup Terapisi” konulu proje ile bölüm birincisi olarak mezun oldum. Türkiye’nin en iyi klinisyenlerinden eğitim alabilme şansını yakalayabilmek benim için unutulmaz bir deneyim oldu.
Koç Üniversitesi’nde lisans eğitimimi alırken Prof. Dr. Yankı Yazgan – Güzel Günler Kliniği’nde, Amerikan Hastanesi Çocuk Psikolojisi Bölümü’nde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Bölümü’nde ve Marmara Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım.
Ayrıca lisans eğitimim devam ederken, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Michigan Üniversitesi ile eş zamanlı olarak yürütülen “Zihinsel Kapasiteyi Geliştirme Projesi” nde proje asistanlığı veyüksek lisans eğitimim sırasında Tübitak Proje Asistanlığı (Dr. Müjgan İnözü ve Yard. Doç. Dr. Ekin Eremsoy’un yürüttüğü Tiksinme ve Obsesif Kompülsif Bozukluk Projesi) yaptım. Bunlara ek olarak, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde (DÜPEM) bireysel, ergen ve çocuklarla canlı süpervizyon eşliğinde psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme uygulamaları yapma imkanına sahip oldum.
Bir süre İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi’nde uzman psikolog olarak çalıştım ve bu süreçte üniversite öğrencilerine, akademik ve idari kadroya psikoterapi hizmeti verdim. Eş zamanlı olarak İstanbul Tıp Merkezi’nde yarı zamanlı klinik psikolog olarak çalıştım. 2014-2018 yılları arasında Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde uzman klinik psikolog/psikoterapist olarak çalıştım. 
Şuan, kurucu ortağı olduğum Mita Psikoloji’de çalışma hayatıma devam etmekteyim. 
MEF Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde süpervizör olarak 2 sene çalıştım. Yağmur Artukmaç ile yazdığımız  “Teo’nun Ben Nereden Geldim Kitabı” Temmuz 2018’de çıkmıştır. Eylül 2018’de Nazlı Akçura ile birlikte kaleme aldığımız “Küçük Bulut Pofini” adlı Çocuklarda Özgüven serisinin ilk kitabı çıkmıştır. Serinin diğer iki kitabı Yavru Ayı Fanfan ve Denizkızı Derina 2019’da çıkmıştır.
Kurumsal şirketlere eğitimler vermekteyim.
​2019 Ekim ayı itibariyle Kültür A.Ş. çocuk kitapları yayın danışmanlığını yapmaktayım.

Dr. Agah Aydın 
 
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.
Biyokimya ve Göğüs Hastalıkları kliniklerinde birer yıl araştırma görevlisi olarak çalıştım.
Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri ihtisası yaptım.
Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından düzenlenen kuramsal ve uygulamalı Destekleyici Psikoterapi Eğitici Eğitimi’ni tamamladım ve halen destekleyici psikoterapi uygulayıcısı ve eğiticisi olarak çalışmaktayım.
2009-2011 yılları arasında 2 yıl süreyle Türkiye Psikiyatri Derneği “Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Bilimsel Toplantılar Düzenleme ve Yürütme Kurulu Üyeliği” yaptım.
Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği ve Türk Nöropsikiyatri Derneği üyesiyim.
Çeşitli dergilerde öykü ve denemelerim yayımlandı.


Dr. Hüseyin Fırat (BA, MA, PhD)

2002 yılında Londra Üniversitesi/Birkbeck Koleji’nde Felsefe lisansını (BA) tamamladıktan sonra Londra’da BSY ve SOPH enstitülerinden Psikoterapi eğitimi aldı.

2008 yılında Londra/Middlesex Üniversitesi’nde Psikoterapi bölümünde yüksek lisansını
(MA) tamamladı.

2020 yılında Essex Üniversitesi/Psikososyal ve Psikanaliz Çalışmalar bölümünde doktorasını tamamladı. Doktora tezini, “Jung Psikolojisi ve Tasavvuf: Karşılaştırmalı Bir Çalışma” üzerine yaptı.

İngiltere’de bulunduğu süre içinde, NHS (Ulusal Sağlık Servisi) çatısı altında çesitli sosyal hizmet kurumlarında, hastaneler ve kliniklerde danışman ve psikoterapist olarak çalıştı

2013 yılından beri, İstanbul’da danışmanlık, psikoterapi eğitimleri ve süpervizyon hizmetleri
vermektedir.

Dr. Ozanser UĞURLU (Psikolog/Yazar)
 
Üç kelime seçseydim beni anlatan; samimi, kışkırtıcı, gerçekçi olurdu kelimelerim...
1975 yılında dünyaya geldim. Adımı koyarken babam işaretlemiş daha baştan beni, adımın anlamı hakkında uyandırdığı merak insanlarla ilişki kurmanın inceliklerini çok küçük yaşta öğretmeye başladı bana. Kısacası insanları bana doğru çeken enerji benimle birlikte hep büyüdü ve gelişti. Ve bu enerjiyi kullanarak sınırları sürekli zorladım, Maliye Meslek Lisesi’ne gidip, İktisat okumaya başlayıp, sonunda ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldum. Üstüne Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora yaptım.
Ben performans psikolojisi alanında uygulamalı çalışmalar yapan bir psikoloğum. Bu alanda Türkiye’de pek çok ilke imza attım. Teknik Direktör Ersun Yanal ile birlikte yeşil sahalara boynumdaki akreditasyon kartında ‘Psikolog’ yazarak çıkarken ülkemin futbol tarihine bir katkım olduğundan habersizdim. Profesyonel pek çok sporcu ile çalıştım, sonrasında spor psikolojisi alanındaki deneyimlerimi iş dünyasına aktarmaya başladım.
University of California Davis’de geçirdiğim bir yılın ardından Pozitif Psikoloji literatürüne katkı sağlamak adına Mutluluk Enstitüsü’nü kurdum. Türkiye’ye döndüğümde üniversitelerde Psikoloji bölümü kurdum ve yönettim. Sosyal Psikoloji literatürene katkı sağlamak adına bilimsel makaleler yayınladım, kitaplar yazdım, gazete ve dergilerde psikolojinin daha anlaşılır hale gelmesi için köşeler hazırladım, yıllardır Radyo Odtü’de program yapıyorum ve her bulduğum fırsatta ürettiklerim ile insanlara ulaşmaya çalışıyorum.
Uzun yıllardır anlattıklarım ile sahnelerdeyim. Çok sayıda kamu kurumu, özel şirket, sivil toplum örgütü ve üniversite için sahneye çıktım ve binlerce insana İş’te, Aşk’ta ve Hayat’ta nasıl mutlu olacaklarını, enerjilerini nasıl yöneteceklerini ve performanslarını nasıl üst düzeye taşıyacaklarını anlattım. İşimi aşkla seviyorum, sahnede olmaya bayılıyorum, hayat sadece benim için değil herkes için harika olsun istiyorum ve hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam ediyorum...

▼KATILIM BELGESİ DETAYLARI; ▼


* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır

* İsme özel Vera Etkinlik Akademi belgesidir.

* Kişiye özel seri numaralıdır

* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir

* Dijital katılım belgeleriniz etkinlik sonrasında ki 15 iş günü içerisinde mail adresinize iletilmektedir.

* Dilerseniz katılım belgelerinizi basılı olarak adresinize teslim alabilirsiniz. Bilet satın alma işlemi esnasında ''Sertifikamı basılı olarak almak istiyorum'' seçeneğini seçerek katılım belgenizi basılı olarak temin edebilirsiniz.(Basılı Belge Bedeli Kargo Dahil 30TL dir. Belgelerinizin kargolanma süresi etkinlik tarihinden itibaren 15 iş günüdür. Pandemi koşulları vb. mücbir sebeplerden ötürü kargo firmalarında oluşabilecek yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilmektedir)

Pandemi - Sağlık - Yeni Normal 

Online/Canlı etkinliklerimize katılarak gittikçe zorlaşan pandemi koşullarında risk almadan becerilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni normale uyum sağlıyoruz.


Öğrenme Alanı - Özgürlük

Evde, işte, bahçede, sevdiklerimizle birlikte, nerede istersek orada özgürce öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. 

 

Tekrar edilebilirlik  ve Zaman Yönetimi

Online/Canlı etkinlikleri 15 gün boyunca tekrar tekrar izleyebiliyor, hiç bir detayı kaçırmıyoruz ayrıca zamanımızı özgürce yönetiyoruz. 

 

Sınırlar Ortadan Kalkıyor

Dünyanın herhangi bir yerinden katılabilmeniz için bir cihaz (bilgisayar, telefon, tablet) ve internet yeterli. Dijital dünya sınırsız! 

 

Kolay Etkileşim

Soru sorun, görüş ve öneri isteyin, fikirlerinizi açıklayın...

200 TL / Etkinlik Gerçekleşti.

Başlangıç Tarihi : 23.3.2021

Kapı Açılış / Kayıt : 12:30

Program Saatleri : 13:00-17:30

Şehir : Online

Kategori : Sektörel Programlar

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

Bulutomo