ANASAYFA Etkinlikler İstanbul Ebeveynlik Zirvesi(Gerçekleşti)
 • Oturumlar
 • Detaylar
 • İçerikler
 • Konuşmacılar
 • Sertifikalar&Katılımcı Profili
 • Yer/Ulaşım
Anne, Baba ve Çocuk Gelişimi konseptiyle psikoloji, başarı, ödül-ceza, mutluluk, çocuklarla nitelikli vakit geçirmek, teknoloji, üstün yetenek konularına değinilecek İstanbul Ebeveynlik Zirvesi sınırlı kontenjanı ile 13 Ekim' de Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi'nde
İstanbul Ebeveynlik Zirvesi 13 Ekim’de Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde!
#Ebeveynlikzirvesi #Veraetkinlik  #İstanbul
Kontenjanlar dolmadan yerinizi ayırtın, tekrarı olmayan bu özel zirveyi kaçırmayın! 
Vera Etkinlik Ajansı olarak Türkiye'nin alanında önde gelen isimlerini bir araya getiriyoruz. Anne Baba ve Çocuk Gelişimi konseptiyle psikoloji, başarı, ödül-ceza, mutluluk, çocuklarla nitelikli vakit geçirmek, teknoloji, üstün yetenek konularına değinilecek İstanbul Ebeveynlik Zirvesi sınırlı kontenjanı ile 13 Ekim' de Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi'nde
 
Programda Neler Var?
5 Oturum 5 Sertifika
İnteraktif Sunumlar
Konuşmacılar ile Tanışma Fırsatı
 
***ÖNEMLİ NOT***
"Ebeveynlerin programa en iyi şekilde odaklanıp fayda sağlamaları için çocuklarla katılım kabul edilmemektedir."
 
▼SEMİNERLER/KONUŞMALAR▼

DR. ÖZGÜR BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)
✔ “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir”
Mutluluğun ve Başarının Prensipleri
 
ŞERMİN YAŞAR (Oyuncu Anne/Yazar)
✔ “Çocukluğumdan Çocuğuma!”
 
DR. BAHAR ERİŞ (Eğitimci/Yazar)
✔ "Üstün Yetenek: Efsaneler ve Gerçekler"
Her Çocuk Üstün Yetenekli midir?
 
İPEK GÖKOZAN (Uzman Klinik Psikolog)
✔ “Sağlıklı Ruhsal Gelişimde Anne, Baba ve Çocuk Üçgeni”
Sağlıklı Çocuklar Yetiştirmek için Önce Kimden Başlamalı? Çocuktan mı, Ebeveynden mi?
 
AYŞE ŞULE BİLGİÇ (Pepe’nin Yaratıcısı)
✔ “Çocukları İnternetten Uzaklaştırmadan Zararlı Etkilerinden Korumak”

Tarih:13 Ekim 2019 Pazar
Yer:Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi
Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Cd. No:168, Şişli
(Osmanbey Metro Durağı Mecidiyeköy yönü yürüme mesafesi 300m)

Kapı Açlış/Kayıt:10.00
Program:11.00-18.00

KAYIT SİSTEMİ:

- Biletinizi biletix'den alarak etkinliğe direk katılabilirsiniz YA DA;
- Ön Başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
- Yapılan başvurulara sıralamaya göre geri dönülmektedir.
- Yoğun talep nedeniyle yaptığınız başvurudan itibaren bir kaç gün içinde geri dönüş yapılabilir.
- Ön başvuru yapmak eğitime katılabilmenizi garanti etmez.
- Ön başvurudan sonra size gösterilen ödeme yöntemleri ile ödemenizi yaptığınız takdirde kaydınız kesinleşir ve kontenjan dahilinde olursunuz.

Katılım Bedeli:(1. Dönem İndirimli Biletler)
VIP Katılım: 170TL
1. Kategori: 150TL
2. Kategori: 120TL
3. Kategori: 100TL

*VIP bilet sahipleri hızlı geçiş ve sahne önü ilk 3 sıradaki koltuklarda oturma ayrıcalığına sahip olacaklardır.
*Kategoriler sahneye yakınlığa göre sınıflandırılmıştır.
*5 Oturum ve sertifikalar dahil tüm etkinlik bedelidir. Başka bir ücret ödemenize gerek yoktur

*ERKEN KAYIT FIRSATI*
1. Dönem İndirimli Biletler tükenmeden ön başvurunuzu gönderin, belirtilen ödeme yöntemi ile biletinizi alın, zirveye indirimli katılma fırsatını kaçırmayın
- İndirimli Bilet Dönemi belirli sayıda bilet için geçerlidir. Fiyat değişikliği zamanı ve günü belirli değildir. Biletinizi almakta gecikmeyin.

*Kredi kartı ile ödeme imkanı
*Kontenjan Sınırlıdır
*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

Organizasyon sahibi Vera Etkinlik Ajansı;
*Konuşmacıların sağlık sorunları, doğal afet ve etkinliğin gerçekleşmesini engelleyebilecek herhangi bir güvenlik nedeni ile organizasyonda değişiklik yapma hakkına sahiptir
*Etkinlik alanında huzursuzluk çıkaran, salon içerisinde program akışını engelleyici davranışlarda bulunan ve organizasyona uygun olmadığını düşündüğü kişileri, bilet ücreti iadesini yaparak etkinlik alanına almama veya etkinlik alanından çıkarma hakkına sahiptir.
*Organizasyon akışı ve oturma düzeni ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
*Bilet fiyatları indirimli ön satış ve sonrası olarak değişkenlik gösterebilir
*Sertifikalar için ek ücret ödemenize gerek yoktur, bilet fiyatına dahildir
*Ön Başvuru Formu dolduran ve bilet alan tüm katılımcılar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

DR. ÖZGÜR BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)
✔ “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir”
Mutluluğun ve Başarının Prensipleri
 
ŞERMİN YAŞAR (Oyuncu Anne/Yazar)
✔ “Çocukluğumdan Çocuğuma!”
 
DR. BAHAR ERİŞ (Eğitimci/Yazar)
✔ "Üstün Yetenek: Efsaneler ve Gerçekler"
Her Çocuk Üstün Yetenekli midir?
 
İPEK GÖKOZAN (Uzman Klinik Psikolog)
✔ “Sağlıklı Ruhsal Gelişimde Anne, Baba ve Çocuk Üçgeni”
Sağlıklı Çocuklar Yetiştirmek için Önce Kimden Başlamalı? Çocuktan mı, Ebeveynden mi?
 
AYŞE ŞULE BİLGİÇ (Pepe’nin Yaratıcısı)
✔ “Çocukları İnternetten Uzaklaştırmadan Zararlı Etkilerinden Korumak”
Dr. Özgür BOLAT(Eğitim Bilimci/Yazar)
Bolat, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.
2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, şu anda okullara, şirketlere danışmanlık ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Hürriyet Gazetesi’nde Köşe Yazarlığı yapmıştır.  Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir.
Özgür Bolat, 2008’de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Proje 100’den fazla devlet okulunda ve özel okulda uygulanmaktadır. Aynı zamanda kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini öğretmektedir.
 
Şermin Yaşar(Yazar)
Oyuncu Anne lakabıyla tanınan Şermin Yaşar 1982 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğmuştur. Bir müddet sonra Türkiye’ye gelen yazar eğitimini burada almıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyan yazar yine bu alanda yüksek lisansını yapmıştır. Bir reklam ajansında reklam yazarlığı yapmıştır. 
Üç çocuk annesi olan yazarın çocuklarının adı Tuna, Mete ve Name’dir. 2017 yılında eşinden boşanan yazarın eşinden aldığı Çarkacı soyadıyla yazmayı bırakmış, kızlık soyadı olan Yaşar’ı kullanmaya başlamıştır.
Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da Oyuncu Anne adıyla bir hesap açan Şermin Yaşar burada paylaştıkları sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 
Piyasada çocuklar için oyun önerisi az olduğu için çocukların hayal dünyasının gelişmesini sağlayan, onlarla diyalog kurulabilen, el becerilerinin gelişmesini sağlayan, kişisel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yapmıştır. 
Geliştirdiği bu oyunları bir kitapta toplamak istemiştir. Bunun için ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe eserini kaleme almıştır. Bu kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.
Bu başarısından sonra çocukların kişisel gelişimi amacıyla çocuk kitapları yazmayı sürdürmüştür. Şu anda çocuk hikayeciliği alanında oldukça ünlü olan yazar bu alanda meslek hayatını sürdürmeyi düşünmektedir.
• Başlarım Şimdi Anneliğe
• Oyun Takvimi 2016 : Her Güne Bir Oyun
• Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap
• Çok Hayal Kuran Çocuk
• Ev Yapımı Sihirli Değnek
• Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler
• Dedemin Bakkalı
• Dedemin Bakkalı Çırak
• Tarihi Hoşça Kal Lokantası
 
 
Dr. Bahar Eriş(Eğitimci/Yazar)
Üstün Yetenekli Çocuklar Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. 
1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.
Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.
Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (13. baskı), Anne Beynim Aç (10. baskı), Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (5. baskı), Çocuklar Nasıl Başarır? (30. baskı), Çocuklar Nasıl Başarır 2 (15. baskı), Korkmasaydın Ne Yapardın kitaplarının yazarıdır. Aynı zamanda profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.
“Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.
 
İpek Gökozan(Uzman Klinik Psikolog)
Koç Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerini (Bocconi-Milano, değişim programı) eş zamanlı olarak başarı bursu ile bitirdikten sonra, Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Sınav kaygısı ve Grup Terapisi” konulu proje ile bölüm birincisi olarak mezun oldum. Türkiye’nin en iyi klinisyenlerinden eğitim alabilme şansını yakalayabilmek benim için unutulmaz bir deneyim oldu.
Koç Üniversitesi’nde lisans eğitimimi alırken Prof. Dr. Yankı Yazgan – Güzel Günler Kliniği’nde, Amerikan Hastanesi Çocuk Psikolojisi Bölümü’nde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Bölümü’nde ve Marmara Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım.
Ayrıca lisans eğitimim devam ederken, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Michigan Üniversitesi ile eş zamanlı olarak yürütülen “Zihinsel Kapasiteyi Geliştirme Projesi” nde proje asistanlığı veyüksek lisans eğitimim sırasında Tübitak Proje Asistanlığı (Dr. Müjgan İnözü ve Yard. Doç. Dr. Ekin Eremsoy’un yürüttüğü Tiksinme ve Obsesif Kompülsif Bozukluk Projesi) yaptım. Bunlara ek olarak, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde (DÜPEM) bireysel, ergen ve çocuklarla canlı süpervizyon eşliğinde psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme uygulamaları yapma imkanına sahip oldum.
Bir süre İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi’nde uzman psikolog olarak çalıştım ve bu süreçte üniversite öğrencilerine, akademik ve idari kadroya psikoterapi hizmeti verdim. Eş zamanlı olarak İstanbul Tıp Merkezi’nde yarı zamanlı klinik psikolog olarak çalıştım. 2014-2018 yılları arasında Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde uzman klinik psikolog/psikoterapist olarak çalıştım. 
Şuan, kurucu ortağı olduğum Mita Psikoloji’de çalışma hayatıma devam etmekteyim. 
MEF Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde süpervizör olarak çalışmaktayım. Yağmur Artukmaç ile yazdığımız  “Teo’nun Ben Nereden Geldim Kitabı” Temmuz 2018’de çıkmıştır. Eylül 2018’de Nazlı Akçura ile birlikte kaleme aldığımız “Küçük Bulut Pofini” adlı Çocuklarda Özgüven serisinin ilk kitabı çıkmıştır. Serinin diğer iki kitabı Yavru Ayı Fanfan ve Denizkızı Derina 2019’da çıkmıştır.
Kurumsal şirketlere eğitimler vermekteyim.
Sosyal sorumluluk projeleri benim için önem arz etmektedir. Elimden geldiğince projelere destek vermeye çalışmaktayım. Bir Dilek Tut (Make A Wish) derneği gönüllü eğitimcisiyim. 
Aldığım eğitimler ile uygulamaya yetkin olduğum değerlendirmeler:
MMPI, TAT, WISC-R, WISC 4, WAIS, Bender-Gestalt Görsel Motor Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, İnsan ve Aile Çizimi, Ağaç ve Ev Çizimi, Çocuk Değerlendirme Testleri (AGTE, Peabody resim kelime tanıma testi) Nöropsikolojik Değerlendirme Testi, RORSCHACH: Bütünleyici Sistem (Exner), Moxo Dikkat Testi,  Çocuklarda Psikanalitik yaklaşımla değerlendirme (Rorscach ve CAT), Çocuk çizimlerinin projektif değerlendirilmesi 
Aldığım eğitimler:
 • Şema Terapi- Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Bilişsel Varoluş Terapi- Prof. Dr. Kadir Özer
 • Çözüm Odaklı Terapi
 • Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Doç. Dr. Serap Özer
 • Bilişsel Davranışçı tekniklerle Oyun Terapisi
 • Grup Terapisi Eğitimi- Dr. Gülin Güneri
 • Filial Terapi-  Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Kafesçioğlu
 • EMDR 1. Düzey
 • Çocuk ve Ergen EMDR 1. Düzey
 • Theraplay Oyun Terapisi ve Marscak Etkileşim Metodu
 • Bilinçli Tıp, Farkındalığın Şifası
 • Çocuk ve Ergenlerde Şema Terapi- Christof Loose
 • Çocuk ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR çalıştayı – Derya Altınay
 • Masterson Yaklaşımı Eğitimi, Kişilik Bozukluklarının Psikanalitik Psikoterapisi- Meral Aydın
 
Ayşe Şule Bilgiç(Düşyeri Kurucusu/Pepee'nin Yaratıcısı)
9 yıldır çocuk gelişimi alanında çalışan ve “edutaintment” alanında bilimsel ürün ve çalışmalar yapan Ayşe Şule Bilgiç, “Düş kurmak ciddi bir iştir” sloganı ile eğitimin eğlence ve oyun ile birleşmesi gerektiğini savunur. Özellikle okul öncesi yaş grubundaki etkili eğitimin çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras olduğunu savunan Bilgiç, Boğaziçi Üniversitesinde Çocuklar için Felsefe, Marmara Üniversitesi’nde İletişim, Bahçeşehir Üniversitesinde Oyunlaştırma eğitimini başarı ile tamamlamış, halen İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansına devam etmektedir. Yaşamda tüm insanların öğrenme motivasyonunun OYUN olduğuna inanan Ayşe Şule, kurduğu Düşyeri adlı sosyal girişim ile dünyanın tüm çocukları ve ebeveynleri için oyun dolu bir eğitimin dijital platformunu kuruyor. Eğitimde fırsat eşitliği için hazırladığı, tüm konsept ve senaryolarını yazdığı Pepee karakteri hakkında 30 farklı üniversitede tez yazılan Bilgiç’in aldığı ödüller
2015 ABD‘de yayımlanan, her yıl eğlence ve şov dünyasının en başarılı kadınlarını belirleyen The Hollywood Reporter dergisinin 2015 yılındaki TV dünyasının en başarılı 25 kadını listesinde yer aldı
2013 Europan Bussiness Awards- Ülkesinde olmayan bir sektörü var etme mücadelesinden dolayı özel onur ödülü
2012 – 3. Antalya Televizyon Ödülü: En iyi Çocuk Programı (Pepee )
2012 – Troya Kültür-Sanat Ödülleri: Halk Oyunları” ödülleri (Pepee )
2011 – JCI – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nden Global Girişimcilik Haftası Özel Ödülü
2011 – Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu tarafından, Yılın Genç Girişimcisi Ödülü
▼SERTİFİKA DETAYLARI; ▼
* Konuşmacı imzalıdır
* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
* İsme özel Vera Etkinlik Akademi sertifikasıdır
* Kişiye özel seri numaralıdır
* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
* Kayıp veya Yıpranma halinde sertifikalarınız ücretsiz yenilenir.
 
Katılımcı Profili:
Ebeveynler, psikoloji, çocuk gelişimi ve okul öncesi alanlarının profesyonelleri ve öğrencileri 
Cemil Candaş Kültür Merkezi (Eski Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi)
Halaskargazi Cad. No: 286 ŞİŞLİ / İstanbul
 
**Osmanbey M2 Metro Durağı 300m yürüme mesafesi(Mecidiyeköy yönü)
**Şişli Hamidiye Etfal otobüs durağı salonun önünde bulunmaktadır.
Etkinlik Gerçekleşti.

Başlangıç Tarihi : 13.10.2019

Kapı Açılış / Kayıt : 10.00

Program Saatleri : 11.00 - 18.00

Şehir : İstanbul

Kategori : Sektörel Programlar

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

Bulutomo