ANASAYFA Etkinlikler Ankara Eğitim Zirvesi
  • Oturumlar
  • Kayıt&Detaylar
  • İçerikler
  • Konuşmacılar
  • Sertifikalar
  • Yer/Ulaşım
Türkiye'nin eğitim alanında önde gelen isimlerini sizler için bir araya getirdik. Bütünsel yaklaşım ile üstün potansiyel, teknoloji, drama, oyun, yönetim, eğitim ortamı ve motivasyon gibi konulara değinilecek Ankara Eğitim Zirvesi 15 Mart’ta Çankaya Sahne'de!
Ankara Eğitim Zirvesi 15 Mart’ta Çankaya Sahne'de!
#Eğitimiçin #Veraetkinlik  #Ankara
 
Kontenjanlar dolmadan yerinizi ayırtın, tekrarı olmayan bu özel zirveyi kaçırmayın! 
Türkiye'nin eğitim alanında önde gelen isimlerini sizler için bir araya getirdik. Bütünsel yaklaşım ile başarı, teknoloji, drama, yetenek, oyun, yönetim, eğitim ortamı ve motivasyon gibi konulara değinilecek İzmir Eğitim Zirvesi 15 Mart’ta Çankaya Sahne'de!
 
Programda Neler Var?
5 Oturum 5 Sertifika
İnteraktif Sunumlar
Konuşmacılar ile Tanışma Fırsatı
 
SEMİNERLER/KONUŞMALAR
DR. BAHAR ERİŞ (Eğitim Bilimci/Yazar)
✔ “Üstün Potansiyelli Çocuklar”
Üstün Zeka ve Yetenekle İlgili Efsaneler ve Gerçekler
  
DOÇ. DR. YAVUZ SAMUR (Öğretim Üyesi)
✔ “Dijital Çağda Öğretmen Olmak”
“Dikkat edilmesi gereken farkındalık oluşturucu unsurlar”
 
 MEHMET BİLGİN (Öğretmen)
✔ Hayalden Gerçeğe Dönüşüm
Eğer biz öğretmen olarak hayallerimizi gerçekleştirmek istiyorsak, çocuklarının hayallerinin farkına varmalıyız!
 
- MÜJDAT ATAMAN (Eğitimci/Yazar)
✔ “Öğretenden Öğrenene Değişenler”
Geçmişin Öğretmeninden Bugünün Öğretmenine Yol Aldık, Peki Gelecekte Öğretmenlik Rolü Ne Olacak?
  
PROF. DR. TOLGA ERDOĞAN (Öğretim Üyesi)
✔ “Eğitimde Drama Örnekleri”
Bilgi, Beceri ve Deneyim Kazandırmak için Drama

Tarih:  15 Mart 2020 Pazar
Yer: Çankaya Sahne
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Paris Caddesi 49B/A Çankaya/ANKARA

Kapı Açlış/Kayıt:10.00
Program:11.00-18.00

 

KAYIT SİSTEMİ:

- Biletinizi Satın Al butonuna tıklayarak alabilir etkinliğe direkt katılabilirsiniz YA DA;

- Ön Başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.

- Yapılan başvurulara sıralamaya göre geri dönülmektedir.

- Yoğun talep nedeniyle yaptığınız başvurudan itibaren bir kaç gün içinde geri dönüş yapılabilir.

- Ön başvuru yapmak etkinliğe katılabilmenizi garanti etmez.

- Ön başvurudan sonra size gösterilen ödeme yöntemleri ile ödemenizi yaptığınız takdirde kaydınız kesinleşir ve kontenjan dahilinde olursunuz.

 

**Erken Dönem Satış Bilet Fiyatları; Sadece 12 Şubat tarihine kadar satın alınan biletlerde geçerli olacaktır. Bu Tarihten Sonra Biletler İndirimsiz Fiyatlardan Satışa Sunulacaktır.
**2. Kategoride ilk 50 bilet 70TL üzerinden kampanyalı satılmaktadır.

 

Katılım Bedeli:

(Erken Dönem İndirimli Biletler)

VIP : 170TL yerine 150TL

1. Kategori: 120TL yerine 100TL

2. Kategori: 100TL yerine 80TL(İlk 50 Bilet 70TL)

 

*VIP bilet sahipleri hızlı geçiş ve ilk 3 sıra koltuklarda oturma ayrıcalığına sahip olacaklardır.

*Kategoriler sahneye yakınlığa göre sınıflandırılmıştır.

*5 Oturum ve sertifikalar dahil tüm etkinlik bedelidir. KDV dahildir.

 

*Kredi kartı ile taksit imkanı

*Kontenjan Sınırlıdır

*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

 

Organizasyon sahibi Vera Etkinlik Ajansı;

*Konuşmacıların sağlık sorunları, doğal afet ve etkinliğin gerçekleşmesini engelleyebilecek herhangi bir güvenlik nedeni ile organizasyonda değişiklik yapma hakkına sahiptir

*Etkinlik alanında huzursuzluk çıkaran, salon içerisinde program akışını engelleyici davranışlarda bulunan ve organizasyona uygun olmadığını düşündüğü kişileri, bilet ücreti iadesini yaparak etkinlik alanına almama veya etkinlik alanından çıkarma hakkına sahiptir.

*Organizasyon akışı ve oturma düzeni ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

*Bilet fiyatları indirimli ön satış ve sonrası olarak değişkenlik gösterebilir

*Sertifikalar için ek ücret ödemenize gerek yoktur, bilet fiyatına dahildir

*Ön Başvuru Formu dolduran ve bilet alan tüm katılımcılar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

*Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı etkinlik organizasyonuna ait olup katılımcı, etkinliğe katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.

*Konuşmacıların sunumlarından sonra imza etkinliği yapmak ve katılımcılarla etkileşime girmek için fuaye alanına çıkmaları tamamen kendi insiyatifindedir.

 “Üstün Potansiyelli Çocuklar”

DR. BAHAR ERİŞ (Eğitimci/Yazar)

 

 

  • Üstün Zeka ve Yetenekle İlgili Efsaneler ve Gerçekler

  • Üstün potansiyelli çocukların yaşadıkları sosyal ve duygusal sorunlar nelerdir ? 

  • Öğretmenler ve aileler neler yapabilir?

 

DOÇ. DR. YAVUZ SAMUR (Öğretim Üyesi)

✔ “Dijital Çağda Öğretmen Olmak”

“Dikkat edilmesi gereken farkındalık oluşturucu unsurlar”

 

  

- MÜJDAT ATAMAN (Eğitimci/Yazar)

✔ “Öğretenden Öğrenene Değişenler”

Geçmişin Öğretmeninden Bugünün Öğretmenine Yol Aldık, Peki Gelecekte Öğretmenlik Rolü Ne Olacak?

 

 MEHMET BİLGİN (Öğretmen)

✔ Hayalden Gerçeğe Dönüşümi

Her gün aynı sınıfa, aynı ortama giren bir çocuk, bir sabah sınıfa girdiğinde kendisini bambaşka bir ortamın içinde, hayal ettiği bir yerde bulursa neler olur? 

Eğer biz öğretmen olarak hayallerimizi gerçekleştirmek istiyorsak, öncelikle çocukların hayallerinin ne olduğunun tam olarak ayırdına varmamız gerek. 

  

 

 “Eğitimde Drama Örnekleri”

Bilgi, Beceri ve Deneyim Kazandırmak için Drama

PROF. DR. TOLGA ERDOĞAN (Öğretim Üyesi)

 

Drama, çocuklara istenilen bilgi, beceri ve deneyimleri kazandırmada etkili bir yöntemdir. Bu sunumda, eğitimde dramanın yapısı ve özellikleri farklı uygulama örnekleriyle paylaşılacaktır. Katılımcıların aktif olacağı sunumda oyun ve doğaçlama çalışmalarından yaralanılacaktır...O zaman ne diyoruz “iyi ki drama”...

Doç. Dr. Yavuz SAMUR (Öğretim Üyesi)
Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü(@bauceit) bölüm başkanı ve aynı zamanda dekan yardımcısı (@bauebf) olan Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Samur, Fulbright bursu ile Amerika'nın Virginia Tech Üniversitesi'nde Öğrenme Bilimleri ve Teknoloji – Eğitim Programları ve Öğretim (Learning Sciences and Technologies – Curriculum and Instruction) alanında doktora ünvanını almıştır. Aynı zamanda, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri (TR/EN, Tezli/Projeli), Yüksek Lisans program koordinatörüdür (@bauegitek). 

Araştırma ilgileri arasında eğitimde ve öğretimde teknoloji kullanımı, dijital eğitsel oyunların kullanılması, eğitimde oyunlaştırma (gamification), eğitsel oyun tasarımı
(@oyuntasarimi), dijital oyun tasarımı, çocukların teknoloji kullanımı (@childandmedia),teknoloji/sosyal medya/oyun bağımlılığı ve oyun temelli öğrenme (@EgitimveOyun) gibi konular yer almaktadır. Dr. Samur aynı zamanda öğrenciler için dijital eğitsel oyunlar da tasarlamaktadır ve bu
alanda oyunlar üreten Uğur Games (www.ugurgames.com) şirketinin kurucu ortaklarındandır (@ugurgames). Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde “Eğitim Teknolojileri”, "Öğretim Tasarımı (@OgretimTasarimi)", "(Dijital) Oyun Temelli Öğrenme", “Eğitimde Oyunlaştırma”, “Çocuk ve Medya (@childandmedia)”, "Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı", ve“Çoklu Ortam Tasarımı" gibi dersler verir.
Dr. Samur, bunun haricinde devlet destekli ve kurumsal eğitsel oyun projelerinde, eğitsel dijital içerik ve yazılım/oyun tasarlama projelerinde yer almaktadır.
Öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik bahsedilen alanlarda birçok çalıştay ve seminerler de düzenlemektedir.
www.yavuzsamur.net 
www.twitter.com/YavuzSamur 
www.instagram.com/YavuzSamur
www.youtube.com/c/DrYavuzSamur

 

Dr. Bahar Eriş(Eğitimci/Yazar)

Üstün Yetenekli Çocuklar Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. 

1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.

Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (13. baskı), Anne Beynim Aç (10. baskı), Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (5. baskı), Çocuklar Nasıl Başarır? (30. baskı), Çocuklar Nasıl Başarır 2 (15. baskı), Korkmasaydın Ne Yapardın kitaplarının yazarıdır. Aynı zamanda profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.

“Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

 

 

 

Müjdat ATAMAN (Eğitimci/Yazar)

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde, Türkçe Öğretmenliği yan alanı ile yüksek lisans eğitimini de Ankara Üniversitesinde Yaratıcı Drama alanında tamamladı. Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda (BLIS) ve Özel İzmir SEV Okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. İstanbul'da Tarabya İngiliz Okulları İlkokul Müdürlüğü görevinde bulundu.

Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinin kuruluşunu ve başkanlığını yürüttü. Forum Tiyatro, sınıfta yaratıcılık, çocuk yazını, alternatif eğitim konuları üzerinde çalışıyor. Eğitim kurumları, sanat akademileri, dernekler ya da çeşitli kuruluşların gereksinimlerine yönelik, konulu atölyeler gerçekleştiriyor. Eğitimpedia yazarıdır. PEGEM Akademi tarafından yayımlanan "Yaratıcı Yazma için Yaratıcı Drama", "Yaratıcı Türkçe Dersleri", Elma Yayınevi tarafından yayımlanan "Eğitim Gerçeğimiz", "112 Öğretmenliğime Notlar", "Açılın Ben Çocuğum" kitaplarının yazarıdır. Koza Yayınlarından çıkan 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar", "Yaşayan Dersler", "Sınıfta Yaratıcılık", "Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması" konularında bildiriler sundu ve seminerler verdi. Fide Okulları Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 

 

Mehmet BİLGİN(Öğretmen)
 

1986 Ankara doğumluyum. İlköğretimimi Akdere İlköğretim Okulunda, ortaöğretimimi Başkent Süper Lisesinde, lisans eğitimimi ise Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladım.2008 yılında Gebze Mimar Sinan İlkokuluna Okulöncesi Öğretmeni olarak atandım. 11 yıl bu okulda görev yaptıktan sonra 2019 yılında Ankara Eryaman Mine Anaokuluna atandım. Bir erkek çocuk babasıyım.

 

 

Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN (Öğretim Üyesi)

Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN, Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği
Anabilim Dalında öğretim üyesidir. Aynı zamanda drama eğitmeni olan Erdoğan, Türkçe
öğretimi ve drama alanlarında bilimsel çalışmalar yapmakta ve eğitimler vermektedir. Oyun
ve dramayla ilgili farklı illerde 150’ye yakın eğitim veren ve atölye çalışmaları düzenleyen
Erdoğan, çeşitli MEB, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği projelerinde eğitmen olarak görev
yapmıştır. Ayrıca dramayla ilgili ulusal ve uluslararası makale, bildiri ve kitapları
bulunmaktadır. İki yıl önce Trabzon Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Kulübü ile Trabzon’da
başlattığı “Sevgi Çemberi” projesiyle 10 farklı ilde oyun şenlikleri düzenleyerek yaklaşık 25000 çocuğa ulaşmıştır. Ve yine aynı proje ile 10 yılda 81 ilde sevgi çemberleri kurmayı hayal etmektedir. “Her şey bir hayalle başlar.” sloganıyla çalışmalarına devam eden Dr. Erdoğan
öğretmenliğin “öğrencilerin kalbine dokunma” ile başlayacağına inanmaktadır.

▼SERTİFİKA DETAYLARI; ▼
* Konuşmacı imzalıdır
* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
* İsme özel Vera Etkinlik Akademi sertifikasıdır
* Kişiye özel seri numaralıdır
* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
* Kayıp veya Yıpranma halinde sertifikalarınız ücretsiz yenilenir.

Çankaya Sahne

Remzi Oğuz Arık mah. Paris cad 49B/A

Çankaya/Ankara

0312 428 2 822

0530 230 3 111

cankayasahne.com

iletisim@cankayasahne.com

Otoparkımız yoktur.

 

 

Etkinlik Gerçekleşti.

Başlangıç Tarihi : 15.3.2020

Kapı Açılış / Kayıt : 10.00

Program Saatleri : 11.00 - 18.00

Şehir : Ankara

Kategori : Sektörel Programlar

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

Bulutomo