Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.

X
Destek Hattı 09:00-18:00 +90 533 165 48 83
Etkinlikler & Eğitimler

Psikoloji Zirvesi

https://www.veraetkinlik.com/etkinlikler/16/psikoloji-zirvesi
 • Başlangıç Tarihi

  26 Mart 2022
 • Bitiş Tarihi

  27 Mart 2022
 • Etkinlik (Lobi) Başlangıç saati

  13:30
 • Oturum Başlangıç saati

  14:00
 • Etkinlik Bitiş

  17:30
 • Etkinlik Ortamı

  Online
-17%

300 TL

249 TL
GERÇEKLEŞTİ
 • Kayıt ve Detaylar
 • Oturumlar
 • Konuşmacılar
 • İçerikler
 • Katılım Belgesi
 • Neden Online ?
 • Ücretsiz İade

Katılım Bedeli:

299TL yerine 249TL 

*6 Oturum ve 6 dijital katılım belgeleri dahil tüm etkinlik bedelidir. KDV dahildir.
*Basılı belge istiyorum seçeneği ile 39 TL karşılığında sertifikalarınızı adresinize basılı olarak talep edebilirsiniz(Kargo dahildir).
*Kredi kartı ile taksit imkanı.
*Kontenjan Sınırlıdır.
*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

Onilne Oturum Detayları

*Oturumlar online - canlı olarak düzenlenecektir.
*Oturumlara katılımınızı sağlayacak katalog etkinlik öncesi size gönderilecektir.
*Yayınları bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
*Oturum için oluşturulan yayın linkleri size 24 Mart 2022 tarihinde e-posta/sms yolu ile gönderilecektir.

Katılımcı Profili:

- Gelişime açık profesyoneller
- Tüm bilgi severler,
- Eğitimciler,
- Yöneticiler,
- Üniversitelerin psikoloji bölümünde okuyan öğrenciler ve mezunları.

“Yaşam Becerileri” konsepti ile online/canlı olarak yılda sadece bir kez düzenlenen Psikoloji Zirvesi; 26-27 Mart tarihlerinde etkinliğe özel hazırlanmış güncel içerikleriyle, farklı disiplinlerden duayen isimleri Vera Etkinlik sahnesinde sizlerle buluşturuyor.

UNESCO (2008) yaşam becerilerini; öz farkındalık, problem çözme, eleştirel düşünme ve kişilerarası beceriler gibi öğrenilebilen ve uygulanabilen psiko-sosyal beceriler olarak tanımlamaktadır. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise, yaşam becerileri tanımını biraz daha genişleterek; karar verme, problem çözme, stresle baş etme, duygularla başa çıkma, kendini tanıma, iletişim becerileri, yaratıcı düşünme, empati ve kişiler arası becerileri bu başlık altında toplamaktadır.

Katılım Bedeli:
299TL yerine 249TL 


Tarih: 26 ve 27 Mart 2022 Cumartesi ve Pazar
Etkinlik Saatleri: 13:30 - 17:30


Programda Neler Var
 Canlı Oturumlar
 6 Oturum 6 Katılım Belgesi
 Soru-Cevap İmkanı
 Bu Programa Özel Hazırlanmış Güncel İçerikler
 15 Gün Süreyle Tekrar İzleme İmkanı 

SEMİNERLER/KONUŞMALAR

- PROF. DR. İLBER ORTAYLI (Tarih Profesörü)
“Yaşam Sanatı”
Tarihe Yön Veren Düşünürlerden Anekdotlarla İdame-i Hayat
Öğrenmek, Dikkat etmek ve Yöntemli Yaşamak

- PSK. DR. GÜNDÜZ VASSAF (Psikolog/Yazar)
”Günümüz Bulaşıcı Hastalığı: İnsana Uyumsuz Düzen!”
Belirtiler: Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak

- PROF. DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR (Psikiyatrist/Yazar)
“Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey”
Aşk, Evlilik ve Sadakatsizlik:Şeytan Üçgeni

- KLN. PSK. BEYHAN BUDAK (Psikolog/Yazar)
“Tatminkar ve Başarılı Bir Yaşam Yolunda Zihinsel Tuzaklar”
Erteleme, Mükemmeliyetçilik, Odaklanamama Problemleri için Çözüm Yolları

- PSK. DR. OZANSER UĞURLU (Psikolog/Yazar)
“Zor Koşullara ve Belirsizliğe Karşı Psikolojik Tolerans Geliştirmek”
Tükenmişliğe Yenik Düşmemek için Pratik Öneriler

- DR. BAHAR ERİŞ (Eğitim Bilimci/Yazar)
“Senin Yolun Hangisi?”
Doğal Eğilimlerimizi Tanımak, İstikrarlı Motivasyon Sağlamak, Verimli Çabalamayı Öğrenmek

 

Prof. Dr. İlber Ortaylı
Ankara Atatürk Lisesinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini tercih etmiş daha sonra Tarih bölümünü okumuştur. İlber Ortaylı yüksek lisans çalışmasını Chicago Üniversitesinde yapmıştır. 1974 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde doktor olarak göreve başladı. Osmanlı İmparatorluğunda Alman Nüfuzu çalışması ile doçentliğe yükseldi. 1989 yılında Profesör oldu. Yabancı ve yerli birçok dergide Osmanlı ve Rus tarihi ile yazılar yayınladı. Galatasaray ve Bilkent üniversitelerinde konuk öğretim üyesi olarak görev yaptı. Topkapı müzesinde Müze Başkanı oldu ve 2012 yılında yaş haddinden dolayı emekliye ayrıldı. Geçtiğimiz yıl tarih alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödülüne layık görüldü. 7 dil bilen büyük tarihçi İlber Ortaylı akademik yaşamı boyunca birçok kitap yazmış ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Prof. Dr. Mehmet Sungur
1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda ihtisas yapmaktayken 1985-1988 yılları arasında Londra'da Psikiyatri Enstitüsü'nde (Institute of Psychiatry) ve Maudsley ve Bethlem Royal Hastaneleri'nde asistan olarak görev yapmıştır. 1990 yılında Psikiyatri Uzmanı, 1992 yılında Psikiyatri Doçenti unvanını almıştır. 1998 yılında, meslektaşları ile birlikte hazırladığı şizofreni hastalarının tedavisi ve tekrar topluma kazandırılmasına yönelik proje, uluslararası bir ödül (Lilly Schizophrenia Reintegration Award) almıştır. Aynı yıl Ulusal Sigara ve Sağlık Komitesinin bir üyesi olarak yürütülen eğitim-tedavi hizmetleri ve sağlık alanına katkıları nedeniyle 1998 Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü almıştır. 2000 yılında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) başkanı seçilmiştir. 2001 yılında profesör olan Mehmet Zihni Sungur, halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesidir.


Psk. Gündüz Vassaf
Lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamladı. Daha sonra burs alarak psikoloji eğitimi için George Washington Üniversitesinden mezun oldu. Hacettepe’de psikoloji doktorasını aldı ve Ankara Üniversitesi Mediko-Sosyal merkezinde psikolojik danışmanlık yaptı. Uluslararası Psikologlar Konseyi yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Türkiye’de psikologlar derneğinin kurucu üyelerinden oldu. 12 Eylül’e kadar Uluslararası Af Örgütü’nün İstanbul Şube Başkanlığını yapmıştır. Viyana’da İnstitute für Höhere Studium ve Avrupa Bilim Vakfında konuk araştırmacı olarak çalıştı. 2016 yılına kadar Radikal Gazetesinde Uçmakdere başlıklı köşe yazıları ile çok uzun yıllar yazdı.

Psk.Beyhan Budak
İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanarak Ankara’dan İstanbul’a geldi. Lisans eğitiminden sonra Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2011) ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji (2016) bölümlerinde yüksek lisans yaptı. TRT Türk’ün “Bir Uzman Var” Projesinde videolarıyla yer aldı. 2014 yılı boyunca TRT Radyo 1’de sabit konuk olarak yer aldı. Ayrıca Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryolarına danışmanlık yaptı. Youtube kanalında her hafta popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlamakta. Budak, Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Kurucusu olduğu Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmetleri vermektedir.

Dr. Bahar Eriş
Çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun olduktan sonra Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir. 1998-2004 yıllarında New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır. Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir. 2017’de uzmanları ve anneleri bir araya getiren MomTalks etkinliğini hayata geçirmiştir. Anneleri bilinçlendirmeyi amaçlayan bu organizasyon, her yıl İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenlenecektir.

Ozanser Uğurlu
ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirip Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı. Uluslararası Kıbrıs ve Çankaya Üniversitesinde Psikoloji Bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Radyo ODTÜ’de ve TRT Ankara Radyosunda programlar yaptı. Kurucusu olduğu “Mutluluk Enstitüsü” ile anlamlı bir hayata ulaşmak isteyen bireylere yol göstermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

- PROF. DR. İLBER ORTAYLI (Tarih Profesörü)
“Yaşam Sanatı”
Tarihe Yön Veren Düşünürlerden Anekdotlarla İdame-i Hayat
Öğrenmek, Dikkat etmek ve Yöntemli Yaşamak

Entelektüel olmayı; Her türlü zorlu yaşam koşullarına uyum sağlayabilen hayatta kalabilen kişi olarak tanımlayan İlber Ortaylı 3 yıl aradan sonra ilk kez yeni semineri ile Vera Etkinlik sahnesinde 26-27 Mart’ta sizlerle buluşuyor.
Fatih Sultan Mehmet’ten Atatürk’e, Lucius Annaeus Seneca’dan Cicero’ya farklı düşünürlerden anekdotlarla yaşamı irdeleyip farklı disiplinlerin farklı bakış açılarıyla çıkacağımız yolculuğa hazır mısınız?

- PSK. DR. GÜNDÜZ VASSAF (Psikolog/Yazar)
”Günümüz Bulaşıcı Hastalığı: İnsana Uyumsuz Düzen!”
Belirtiler: Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak

- PROF. DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR (Psikiyatrist/Yazar)
“Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey”
Aşk, Evlilik ve Sadakatsizlik:Şeytan Üçgeni

Öyle bir sevin ki sevilen de sevmeyi sizden öğrensin... Aşk “ben”leri yok etmek pahasına “biz” olabilme çabası, sınırları iyi çizilmiş bir evlilik “ben”leri koruyarak “biz” olabilme sanatı, sadakatsizlik ise “biz”i yok etme riskini göze almaktır.
Aşk başınızı, sevgi dünyayı döndürür. Aşk “Seni seviyorum çünkü sana ihtiyacım var” derken sevgi “Sana ihtiyacım var çünkü seni seviyorum” der. Aşk tutkulu bir biçimde yaşanırken, sevgi farkındalıklı ve dingin biçimde yaşanır ve dinginleşen her şey gibi derinleşir.
Aşk evliliği başlatabilir ancak iyi bir evlilik sürdürebilmek için aşk asla yetmez. Evlilik de tıpkı trafikte seyreden araç gibi bakım ve onarım ister. Bazen gitmek ister gidemez, bazen kalmak ister ama kalamazsınız. Çünkü evliliğiniz ne gidecek kadar kötüdür ne de kalacak kadar iyi...
İnsan kusurlu bir varlıktır. İncinir, incitir. Sevmeyi öğrenmek bazen affetmeyi öğrenmeyi de gerektirir. Affetmek geçmişi değiştirmez ancak geleceği değiştirebilir.
Affetmek unutmayı gerektirmez ancak borcu iptal edip, alacaklı olma halinden çıkmayı ve yüreğinizi ele geçiren öfkeden özgürleşmenizi sağlayabilir. Geleceğe yer açmak ancak geçmişe yapışmaktan vazgeçmekle mümkündür.
Öyle bir sevin ki sevilen de sevmeyi sizden öğrensin...
Bu dünya biraz daha sevgi ve şefkatle daha anlamlı bir yer olabilir.

 

- KLN. PSK. BEYHAN BUDAK (Psikolog/Yazar)
“Tatminkar ve Başarılı Bir Yaşam Yolunda Zihinsel Tuzaklar”
Erteleme, Mükemmeliyetçilik, Odaklanamama Problemleri için Çözüm Yolları

Tatminkar ve başarılı bir yaşam yolunda zihinsel tuzaklar: Kendi potansiyelimizi gerçekleştirme yolunda en büyük engelimiz kendi zihinsel kalıplarımız ve alışkanlıklarımız. Bu konuşmada, erteleme, mükemmeliyetçilik, odaklanamama problemlerinden, kendini sabote eden düşünce kalıplarından ve çözüm yollarından bahsedeceğim

- PSK. DR. OZANSER UĞURLU (Psikolog/Yazar)
“Zor Koşullara ve Belirsizliğe Karşı Psikolojik Tolerans Geliştirmek”
Tükenmişliğe Yenik Düşmemek için Pratik Öneriler

Yeni Dünya’da her geçen gün belirsizlikler artıyor. Belirsizlik insan beyninin en çok kaçındığı durumken hayatın belirsizlik oranı arttıkça bizleri yeni dünya düzeninde ayakta kalmak için yepyeni mücadeleler bekliyor. Bu yeni düzende geliştirmemiz gereken en önemli psikolojik beceri korkularımız tarafından felç edilmeden belirsizlikle birlikte yaşamayı öğrenmek olacak. Bugün artık teknoloji sayesinde hayatta kalmak sorun değil, teknoloji ve tıp ölümü yenmek konusunda çok yol kat ettiler. Ancak hayatta kalmak ayakta kalacağımız anlamına gelmiyor, çünkü hayat zorlaştıkça çoğumuz hayatın zorlukları karşısında psikolojik açıdan büyük bir mutsuzluk içerisinde debelenerek yaşıyoruz. Belirsizliğe karşı tolerans geliştirmek daha huzurlu, mutlu, motive, enerjik ve performansı yüksek hayatlar yaşamak için bize yepyeni fırsatlar sunacaktır.

- DR. BAHAR ERİŞ (Eğitim Bilimci/Yazar)
“Senin Yolun Hangisi?”
Doğal Eğilimlerimizi Tanımak, İstikrarlı Motivasyon Sağlamak, Verimli Çabalamayı Öğrenmek

İnsanın kendini gerçekleştirme yolculuğunda, 3K'nın buluşması önemli: Kalp, karakter ve kabiliyet. Peki insan kalbini, karakterini, kabiliyetini ve kariyerini nasıl uyumlu hale getirebilir? Kendini bulmak, kabiliyetlerini keskinleştirmek ve hayat yolunu seçmek için ne yapabilir? Dr. Bahar Eriş bu seminerde kendini gerçekleştirmenin beş katmanını anlatıyor: Doğal eğilimlerimizi tanımak, istikrarlı motivasyon sağlamak, verimli çabalamayı öğrenmek, doğru destek sistemlerini bulmak ve bunları esnek, sağlam ve sarsılmaz bir karakter üzerine kurmak

KATILIM BELGESİ DETAYLARI;
* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
* İsme özel Vera Etkinlik Akademi belgesidir.
* Kişiye özel seri numaralıdır
* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
* Dijital katılım belgeleriniz etkinlik sonrasında ki 20 iş günü içerisinde mail adresinize iletilmektedir ve ücretsizdir.

* Dilerseniz katılım belgelerinizi basılı olarak adresinize teslim alabilirsiniz. Bilet satın alma işlemi esnasında ''Sertifikamı basılı olarak almak istiyorum'' seçeneğini seçerek katılım belgenizi basılı olarak temin edebilirsiniz.(Basılı Belge Bedeli Kargo Dahil 39TL dir. Belgelerinizin kargolanma süresi etkinlik tarihinden itibaren 20 iş günüdür. (Pandemi koşulları vb. mücbir sebeplerden ötürü kargo firmalarında oluşabilecek yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilmektedir)

Pandemi - Sağlık - Yeni Normal 
Online/Canlı etkinliklerimize katılarak gittikçe zorlaşan pandemi koşullarında risk almadan becerilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni normale uyum sağlıyoruz.

Öğrenme Alanı - Özgürlük
Evde, işte, bahçede, sevdiklerimizle birlikte, nerede istersek orada özgürce öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. 

Tekrar edilebilirlik  ve Zaman Yönetimi
Online/Canlı etkinlikleri 15 gün boyunca tekrar tekrar izleyebiliyor, hiç bir detayı kaçırmıyoruz ayrıca zamanımızı özgürce yönetiyoruz. 

Sınırlar Ortadan Kalkıyor
Dünyanın herhangi bir yerinden katılabilmeniz için bir cihaz (bilgisayar, telefon, tablet) ve internet yeterli. Dijital dünya sınırsız! 

Kolay Etkileşim
Soru sorun, görüş ve öneri isteyin, fikirlerinizi açıklayın..

Ücretsiz İade
-Herhangi bir etkinliğe katılmak için bilet alan misafirlerimiz, bilet alım tarihinden itibaren 7 gün içerisinde hiçbir sebep belirtmeksizin ücretsiz iade haklarını kullanabilir ve bilet bedellerinin tamamını geri alabilirler.
- İade işlemleri iade başvurusunun yapıldığı tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Açık Bilet ve Erteleme

Vera Etkinlik Ajansı olarak müşterilerimize daha iyi bir müşteri deneyimi sunabilmek adına, herhangi bir sebepten dolayı etkinliğe katılım sağlayamayacak müşterilerimizin etkinlik başlangıç saatinden en geç 72 saat önce tarafımıza bildirmeleri koşulu ile biletlerini açık bilete çevirerek aynı maddi değere sahip ve en geç 1 yıl içerisinde gerçekleşecek farklı bir etkinliğimizde kullanma hakkını müşterilerimize tanıyoruz.

 • Başlangıç Tarihi

  26 Mart 2022
 • Bitiş Tarihi

  27 Mart 2022
 • Etkinlik (Lobi) Başlangıç saati

  13:30
 • Oturum Başlangıç saati

  14:00
 • Etkinlik Bitiş

  17:30
 • Etkinlik Ortamı

  Online
GERÇEKLEŞTİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişisel Gelişim Zirvesi

Yaşam Becerileri Geliştirme Programı

-19%

499 TL

405 TL
SATIN AL

Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu

Yeni Dönemin İlk Anne Baba Okulu'nu Kaçırmayın!

-50%

1999 TL

999 TL
SATIN AL

Online Ebeveynlik Zirvesi

Sınırlı Sayıda İndirimli Biletler!

-57%

349 TL

149 TL
SATIN AL

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

İzmir Web Tasarım