Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.

X
Destek Hattı 09:00-18:00 +90 533 165 48 83
Etkinlikler & Eğitimler

Psikoloji Zirvesi

https://www.veraetkinlik.com/etkinlikler/25/psikoloji-zirvesi
 • Başlangıç Tarihi

  29 Ekim 2022
 • Bitiş Tarihi

  31 Ekim 2022
 • Etkinlik (Lobi) Başlangıç saati

  13:30
 • Oturum Başlangıç saati

  14:00
 • Etkinlik Bitiş

  17:30
 • Etkinlik Ortamı

  Online
-60%

499 TL

199 TL
GERÇEKLEŞTİ
 • Oturumlar
 • Kayıt ve Detaylar
 • Katılım Belgesi
 • Ücretsiz İade Hakkı
 • Konuşmacılar

“Yaşam Becerileri” konsepti ile online/canlı olarak yılda sadece bir kez düzenlenen Psikoloji Zirvesi; 29-30 Ekim tarihlerinde etkinliğe özel hazırlanmış güncel içerikleriyle, farklı disiplinlerden duayen isimleri Vera Etkinlik sahnesinde sizlerle buluşturuyor.

UNESCO (2008) yaşam becerilerini; öz farkındalık, problem çözme, eleştirel düşünme ve kişilerarası beceriler gibi öğrenilebilen ve uygulanabilen psiko-sosyal beceriler olarak tanımlamaktadır. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise, yaşam becerileri tanımını biraz daha genişleterek; karar verme, problem çözme, stresle baş etme, duygularla başa çıkma, kendini tanıma, iletişim becerileri, yaratıcı düşünme, empati ve kişiler arası becerileri bu başlık altında toplamaktadır.

ERKEN DÖNEM KAMPANYASI  499TL yerine 199TL
İkinci Dönem Kampanyası  499TL
 yerine 249TL
 


Tarih: 29 ve 30 Ekim 2022 Cumartesi ve Pazar
Etkinlik Saatleri: 13:30 - 17:30


Programda Neler Var
 Canlı Oturumlar
 6 Oturum 6 Katılım Belgesi
 Soru-Cevap İmkanı
 Bu Programa Özel Hazırlanmış Güncel İçerikler
 15 Gün Süreyle Tekrar İzleme İmkanı 

SEMİNERLER/KONUŞMALAR
 

PROF. DR. İLBER ORTAYLI (Tarih Profesörü)
“Başarı ve Başarısızlıklarıyla Hayatı Tam Anlamıyla Yaşama Sanatı”
Kişi Kendi Özgüvenini Kendi İnşa Eder

PROF. DR ACAR BALTAŞ (Psikolog)
“Psikoloji ve Teknoloji”
21. Yüzyılda Hayatı Yatay Kesen İki Disiplin!

DR. GÜLCAN ÖZER(Psikiyatr)
“İlişki Açmazları; Önyargılar, Kısır Döngüler ve Çocukluğumuz”
Ebeveynlerimizden Bugüne Taşıdığımız İlişki Kalıpları

PROF. DR AYŞE BİLGE SELÇUK(Öğretim Üyesi/Gelişim Psikoloğu)
“Değişen Dünyada Psikolojik İyilik”

KLN. PSK. BEYHAN BUDAK (Psikolog/Yazar)
“Endişe, Kaygı ve Stresle Barışmak”
Geçmiş ve Geleceğin Yüklerini Göğüsleme/Kabullenme Yöntemleri

PSK. DR. OZANSER UĞURLU (Psikolog/Yazar)
“Gündelik Hayatta Motivasyon Yaratmak İçin Taneciklendirme Tekniği”
Tükenmişliğe Yenik Düşmemek için Pratik Öneriler
Devam Edebilme Gücü

Katılım Bedeli:

ERKEN DÖNEM KAMPANYASI  499TL yerine 199TL
İkinci Dönem Kampanyası  499TL
 yerine 249TL
(Kampanyalı biletler 10 Ekim 2022 tarihine kadar satıştadır.) 

*6 Oturum ve 6 dijital katılım belgeleri dahil tüm etkinlik bedelidir. KDV dahildir.
*Basılı belge istiyorum seçeneği ile 79 TL karşılığında sertifikalarınızı adresinize basılı olarak talep edebilirsiniz(Kargo dahildir).
*Kredi kartı ile taksit imkanı.
*Kontenjan Sınırlıdır.
*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

Onilne Oturum Detayları

*Oturumlar online - canlı olarak düzenlenecektir.
*Oturumlara katılımınızı sağlayacak katalog etkinlik öncesi size gönderilecektir.
*Yayınları bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
*Oturum için oluşturulan yayın linkleri size 28 Ekim 2022 tarihinde e-posta/sms yolu ile gönderilecektir.

Katılımcı Profili:

- Gelişime açık profesyoneller
- Tüm bilgi severler,
- Eğitimciler,
- Yöneticiler,
- Üniversitelerin psikoloji bölümünde okuyan öğrenciler ve mezunları.

KATILIM BELGESİ DETAYLARI;

* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
* İsme özel Vera Etkinlik Akademi belgesidir.
* Kişiye özel seri numaralıdır
* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
* Dijital katılım belgeleriniz etkinlik sonrasında ki 20 iş günü içerisinde mail adresinize iletilmektedir ve ücretsizdir.

* Dilerseniz katılım belgelerinizi basılı olarak adresinize teslim alabilirsiniz. Bilet satın alma işlemi esnasında ''Sertifikamı basılı olarak almak istiyorum'' seçeneğini seçerek katılım belgenizi basılı olarak temin edebilirsiniz.(Basılı Belge Bedeli Kargo Dahil 79TL dir. Belgelerinizin kargolanma süresi etkinlik tarihinden itibaren 20 iş günüdür. (Pandemi koşulları vb. mücbir sebeplerden ötürü kargo firmalarında oluşabilecek yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilmektedir)

Ücretsiz İade
-Herhangi bir etkinliğe katılmak için bilet alan misafirlerimiz, bilet alım tarihinden itibaren 7 gün içerisinde hiçbir sebep belirtmeksizin ücretsiz iade haklarını kullanabilir ve bilet bedellerinin tamamını geri alabilirler.
- İade işlemleri iade başvurusunun yapıldığı tarihten itibaren 21 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Açık Bilet ve Erteleme

Vera Etkinlik Ajansı olarak müşterilerimize daha iyi bir müşteri deneyimi sunabilmek adına, herhangi bir sebepten dolayı etkinliğe katılım sağlayamayacak müşterilerimizin etkinlik başlangıç saatinden en geç 72 saat önce tarafımıza bildirmeleri koşulu ile biletlerini açık bilete çevirerek aynı maddi değere sahip ve en geç 1 yıl içerisinde gerçekleşecek farklı bir etkinliğimizde kullanma hakkını müşterilerimize tanıyoruz.

Prof. Dr. İlber Ortaylı
Ankara Atatürk Lisesinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini tercih etmiş daha sonra Tarih bölümünü okumuştur. İlber Ortaylı yüksek lisans çalışmasını Chicago Üniversitesinde yapmıştır. 1974 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde doktor olarak göreve başladı. Osmanlı İmparatorluğunda Alman Nüfuzu çalışması ile doçentliğe yükseldi. 1989 yılında Profesör oldu. Yabancı ve yerli birçok dergide Osmanlı ve Rus tarihi ile yazılar yayınladı. Galatasaray ve Bilkent üniversitelerinde konuk öğretim üyesi olarak görev yaptı. Topkapı müzesinde Müze Başkanı oldu ve 2012 yılında yaş haddinden dolayı emekliye ayrıldı. Geçtiğimiz yıl tarih alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödülüne layık görüldü. 7 dil bilen büyük tarihçi İlber Ortaylı akademik yaşamı boyunca birçok kitap yazmış ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Psk.Beyhan Budak
İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanarak Ankara’dan İstanbul’a geldi. Lisans eğitiminden sonra Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2011) ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji (2016) bölümlerinde yüksek lisans yaptı. TRT Türk’ün “Bir Uzman Var” Projesinde videolarıyla yer aldı. 2014 yılı boyunca TRT Radyo 1’de sabit konuk olarak yer aldı. Ayrıca Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryolarına danışmanlık yaptı. Youtube kanalında her hafta popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlamakta. Budak, Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Kurucusu olduğu Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmetleri vermektedir.

Ozanser Uğurlu
ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirip Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı. Uluslararası Kıbrıs ve Çankaya Üniversitesinde Psikoloji Bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Radyo ODTÜ’de ve TRT Ankara Radyosunda programlar yaptı. Kurucusu olduğu “Mutluluk Enstitüsü” ile anlamlı bir hayata ulaşmak isteyen bireylere yol göstermekte ve danışmanlık yapmaktadır.


 

Prof. Dr. Acar BALTAŞ  (Psikolog, Yazar)
Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biridir. Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıtmıştır. Ortaöğrenimini Istanbul Erkek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktora çalışmasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yapmıştır.

 

1981’de klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru (M.Sc.Dr.), 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında da Profesör ünvanını almıştır. 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalışmıştır. 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Baylor College of Medicine’da doktora sonrası misafir araştırmacı (post doctoral fellow) olarak çalışmış, “stres azaltma teknikleri”, “biofeedback”, “beyin yıkımlarının rehabilitasyonu” ve “ağrı kontrolü” konularında çalışmalar yapmıştır. 1983’den bu yana iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile bağdaştırarak seminerler vermekte, uygulamalar yapmaktadır.
 
Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte yazdıkları “Stres ve Başaçıkma yolları” ve “Bedenin Dili” adlı kitaplarının yanı sıra, öğrenmenin bilimsel temelleri ve bu temel üzerindeki uygulamalarını konu alan çalışmaları derlediği “Üstün Başarı”, “Ana-Baba El Kitabı”, “Ekip Çalışması ve Liderlik”, “Hayalini Yorganına Göre Uzat”, “İnsana ve İşe Değer Katan Yeni IK”, “Türk Kültüründe Yönetmek”, “Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker”, “Bir Yolculuk Olarak Liderlik”, “İlk İşim” ve Baltaş Grubu yönetim el kitaplarının yazarıdır. Kitapları yasal yollardan toplam 700 bin adet satmış, bazıları 40. baskıyı aşmıştır.
1996-1999 yılları arasında Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002-2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmış ve bu görevi 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımı’yla sürdürmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde
antrenörlere yönelik, “genç sporcularda karakter gelişimi” ve “psikolojik performans danışmanlığı” programlarını yönetmiştir. Ayrıca, 2009-2016 yılları arasında Harp Akademileri'nde kurmay subay adaylarına ve her rütbede terfi eden generallere kişilik ve
liderlik eğitimleri vermiştir.

 
Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. AYŞE BİLGE SELÇUK
Lisans ve Yüksek Lisans Programlarını Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde derece ile tamamlamıştır. 2003 yılından bugüne Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesidir. Ayşe Bilge Selçuk’un başlıca uzmanlık alanları; çocuk ve ergenlerde sağlıklı psikolojik gelişimi destekleyen ebeveyn tutumları, mizaca uygun çocuk yetiştirme, sosyal-duygusal gelişim, çocuk ve ergen psikopatolojisidir. Araştırma ve bilimsel yayınlarının katkıları sebebiyle 2009 yılında Prof. Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Ödülünü almaya hak kazanmıştır. 2015-2018 yılında ise
Queensland Üniversitesi tarafından Onursal Kıdemli Araştırmacı unvanını almıştır.
 • Başlangıç Tarihi

  29 Ekim 2022
 • Bitiş Tarihi

  31 Ekim 2022
 • Etkinlik (Lobi) Başlangıç saati

  13:30
 • Oturum Başlangıç saati

  14:00
 • Etkinlik Bitiş

  17:30
 • Etkinlik Ortamı

  Online
GERÇEKLEŞTİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişisel Gelişim Zirvesi

Yaşam Becerileri Geliştirme Programı

-19%

499 TL

405 TL
SATIN AL

Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu

Yeni Dönemin İlk Anne Baba Okulu'nu Kaçırmayın!

-50%

1999 TL

999 TL
SATIN AL

Online Ebeveynlik Zirvesi

Sınırlı Sayıda İndirimli Biletler!

-57%

349 TL

149 TL
SATIN AL

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

İzmir Web Tasarım