Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.

X
Destek Hattı 09:00-18:00 +90 533 165 48 83
Etkinlikler & Eğitimler

Online Ebeveynlik Zirvesi

https://www.veraetkinlik.com/etkinlikler/4/online-ebeveynlik-zirvesi
 • Başlangıç Tarihi

  27 Mayıs 2021
 • Bitiş Tarihi

  30 Mayıs 2021
 • Etkinlik (Lobi) Başlangıç saati

  19:45
 • Oturum Başlangıç saati

  20:00
 • Etkinlik Bitiş

  22:40
 • Etkinlik Ortamı

  Online
-50%

199 TL

99 TL
GERÇEKLEŞTİ
 • Oturumlar
 • Kayıt ve. Detaylar
 • Katılım Belgesi
 • Neden Online
 • Konuşmacılar

**İndirimli Satış Bilet Fiyatları : 15 Mayıs tarihine kadar geçerlidir. Bu Tarihten Sonra Biletler İndirimsiz Fiyatlardan Satışa Sunulacaktır.?

Katılım Bedeli:
(15 Mayıs tarihine kadar geçerli İndirimli Biletler)

199TL yerine 99TL Erken Dönem İndirimli Biletler
199TL
 yerine 79TL İkinci 50 Bilet (TÜKENMİŞTİR)
199TL
 yerine 69TL İlk 50 Bilet (TÜKENMİŞTİR)

Tarih: 27 ve 30 Mayıs 2021 Perşembe ve Pazar
Program Başlangıcı: 27 Mayıs 19:45 - 30 Mayıs 10:45
Yayınlar:20:00 - 22:30 ve 11:00 - 17:30

Online Ebeveynlik Zirvesi Canlı Oturumları ile 27 ve 30 Mayıs 2021'de biletler veraetkinlik.com’da 

#annebabaveçocuk #ebeveynlik #evdekal #veraetkinlik #online #canlı

Programda Neler Var??
 Canlı Oturumlar?
 6 Oturum 6 Katılım Belgesi?
 Soru-Cevap İmkanı
 Bu Programa Özel Hazırlanmış Güncel İçerikler
 15 Gün Süreyle Tekrar İzleme İmkanı

 

¡SEMİNERLER/KONUŞMALAR¡

PROF. DR ACAR BALTAŞ (Psikolog)
? “Hayatın Hakkını Verecek Çocuklar Yetiştirmek”
Güçlü Psikolojik Sermaye

SEVİNÇ ATABAY (Eğitimci/TED Genel Müdürü)
? “Okulda Ebeveyn Olmak”
Evdeki Çocuğumu Tanıyorum ama Okuldaki Çocuğumu Ne Kadar Tanıyorum?

CEYDA DÜVENCİ (Oyuncu, Taş Kağıt Makas Atölyesi Kurucusu)
? “İyi Bir Anneyim, Senin gibi”

DR. ÖZGÜR BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)
? “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?”
Çocuğun Bütünlüğünü Bozan ve Birey Olmasını Engelleyen Davranışlar

ŞERMİN YAŞAR (Yazar)
? “Çocukluktan Yetişkinliğe Giden Yolda Hayal Gücümüzü Nasıl Kaybediyoruz? 
Hayal Gücümüzü Nasıl Sınırlandırıyor, Hayal Kurmaktan Nasıl Vazgeçiyoruz?

MÜJDAT ATAMAN (Eğitimci/Yazar)
? “Başarı Arayışının Görünmeyenleri!”
Kendimize ve Çocuklarımıza Yüklediğimiz Başarı Algısı

Katılım Bedeli:
(15 Mayıs tarihine kadar geçerli İndirimli Biletler)

199TL yerine 99TL Erken Dönem İndirimli Biletler

199TL yerine 79TL İkinci 50 Bilet (TÜKENMİŞTİR)
199TL
 yerine 69TL İlk 50 Bilet (TÜKENMİŞTİR)

**İndirimli Satış Bilet Fiyatları : Satışa çıkarılan ilk 50 bilet için geçerlidir. Bu Tarihten Sonra Biletler İndirimsiz Fiyatlardan Satışa Sunulacaktır.?

*6 Oturum ve 6 dijital katılım belgeleri dahil tüm etkinlik bedelidir. KDV dahildir.??
*Basılı belge istiyorum seçeneği ile 30TL karşılığında sertifikalarınızı adresinize basılı olarak talep edebilirsiniz(Kargo dahildir).
*Kredi kartı ile taksit imkanı?
*Kontenjan Sınırlıdır?
*Etkinliğe Herkes Katılabilir...

Onilne Oturum Detayları

*Oturumlar online - canlı olarak düzenlenecektir.
*Oturumlara katılımınızı sağlayacak katalog etkinlik öncesi size gönderilecektir.
*Yayınları bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
*Oturum için oluşturulan yayın linkleri size 16 Mayıs 2021 tarihinde e-posta/sms yolu ile gönderilecektir.

Katılımcı Profili:

- Anne ve babalar,
- Anne ve baba adayları,
- Eğitimciler,
- Eğitim yöneticileri,
- Üniversitelerin Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi, Öğretmenlik ile ilgili bölümünde okuyan öğrenciler ve mezunları.

KATILIM BELGESİ DETAYLARI;
* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır

* İsme özel Vera Etkinlik Akademi belgesidir.

* Kişiye özel seri numaralıdır

* Vera Etkinlik Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir

* Dijital katılım belgeleriniz etkinlik sonrasında ki 15 iş günü içerisinde mail adresinize iletilmektedir.

* Dilerseniz katılım belgelerinizi basılı olarak adresinize teslim alabilirsiniz. Bilet satın alma işlemi esnasında ''Sertifikamı basılı olarak almak istiyorum'' seçeneğini seçerek katılım belgenizi basılı olarak temin edebilirsiniz.(Basılı Belge Bedeli Kargo Dahil 30TL dir. Belgelerinizin kargolanma süresi etkinlik tarihinden itibaren 15 iş günüdür. Pandemi koşulları vb. mücbir sebeplerden ötürü kargo firmalarında oluşabilecek yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilmektedir)

Pandemi - Sağlık - Yeni Normal 

Online/Canlı etkinliklerimize katılarak gittikçe zorlaşan pandemi koşullarında risk almadan becerilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni normale uyum sağlıyoruz.

Öğrenme Alanı - Özgürlük

Evde, işte, bahçede, sevdiklerimizle birlikte, nerede istersek orada özgürce öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. 

Tekrar edilebilirlik  ve Zaman Yönetimi

Online/Canlı etkinlikleri 15 gün boyunca tekrar tekrar izleyebiliyor, hiç bir detayı kaçırmıyoruz ayrıca zamanımızı özgürce yönetiyoruz. 

Sınırlar Ortadan Kalkıyor

Dünyanın herhangi bir yerinden katılabilmeniz için bir cihaz (bilgisayar, telefon, tablet) ve internet yeterli. Dijital dünya sınırsız! 

Kolay Etkileşim

Soru sorun, görüş ve öneri isteyin, fikirlerinizi açıklayın...

Prof. Dr. Acar BALTAŞ  (Psikolog, Yazar)


Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biridir. Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıtmıştır. Ortaöğrenimini Istanbul Erkek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktora çalışmasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yapmıştır.
 

1981’de klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru (M.Sc.Dr.), 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında da Profesör ünvanını almıştır. 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalışmıştır. 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Baylor College of Medicine’da doktora sonrası misafir araştırmacı (post doctoral fellow) olarak çalışmış, “stres azaltma teknikleri”, “biofeedback”, “beyin yıkımlarının rehabilitasyonu” ve “ağrı kontrolü” konularında çalışmalar yapmıştır. 1983’den bu yana iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile bağdaştırarak seminerler vermekte, uygulamalar yapmaktadır.
 

Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte yazdıkları “Stres ve Başaçıkma yolları” ve “Bedenin Dili” adlı kitaplarının yanı sıra, öğrenmenin bilimsel temelleri ve bu temel üzerindeki uygulamalarını konu alan çalışmaları derlediği “Üstün Başarı”, “Ana-Baba El Kitabı”, “Ekip Çalışması ve Liderlik”, “Hayalini Yorganına Göre Uzat”, “İnsana ve İşe Değer Katan Yeni IK”, “Türk Kültüründe Yönetmek”, “Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker”, “Bir Yolculuk Olarak Liderlik”, “İlk İşim” ve Baltaş Grubu yönetim el kitaplarının yazarıdır. Kitapları yasal yollardan toplam 700 bin adet satmış, bazıları 40. baskıyı aşmıştır.
1996-1999 yılları arasında Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002-2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmış ve bu görevi 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımı’yla sürdürmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde
antrenörlere yönelik, “genç sporcularda karakter gelişimi” ve “psikolojik performans danışmanlığı” programlarını yönetmiştir. Ayrıca, 2009-2016 yılları arasında Harp Akademileri'nde kurmay subay adaylarına ve her rütbede terfi eden generallere kişilik ve
liderlik eğitimleri vermiştir.

 

Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Dr. Özgür BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)
 

Bolat, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, şu anda okullara, şirketlere danışmanlık ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Hürriyet Gazetesi’nde Köşe Yazarlığı yapmıştır.  Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Özgür Bolat, 2008’de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Proje 100’den fazla devlet okulunda ve özel okulda uygulanmaktadır. Aynı zamanda kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini öğretmektedir.

 

Şermin YAŞAR (Yazar)

 

Oyuncu Anne lakabıyla tanınan Şermin Yaşar 1982 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğmuştur. Bir müddet sonra Türkiye’ye gelen yazar eğitimini burada almıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyan yazar yine bu alanda yüksek lisansını yapmıştır. Bir reklam ajansında reklam yazarlığı yapmıştır. 

Üç çocuk annesi olan yazarın çocuklarının adı Tuna, Mete ve Name’dir. 2017 yılında eşinden boşanan yazarın eşinden aldığı Çarkacı soyadıyla yazmayı bırakmış, kızlık soyadı olan Yaşar’ı kullanmaya başlamıştır.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’da Oyuncu Anne adıyla bir hesap açan Şermin Yaşar burada paylaştıkları sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.  Piyasada çocuklar için oyun önerisi az olduğu için çocukların hayal dünyasının gelişmesini sağlayan, onlarla diyalog kurulabilen, el becerilerinin gelişmesini sağlayan, kişisel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yapmıştır.  Geliştirdiği bu oyunları bir kitapta toplamak istemiştir. Bunun için ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe eserini kaleme almıştır. Bu kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Bu başarısından sonra çocukların kişisel gelişimi amacıyla çocuk kitapları yazmayı sürdürmüştür.

Şu anda çocuk hikayeciliği alanında oldukça ünlü olan yazar bu alanda meslek hayatını sürdürmeyi düşünmektedir.

• Başlarım Şimdi Anneliğe

• Oyun Takvimi 2016 : Her Güne Bir Oyun

• Oyuncu Anne Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap

• Çok Hayal Kuran Çocuk

• Ev Yapımı Sihirli Değnek

• Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler

• Dedemin Bakkalı

• Dedemin Bakkalı Çırak

• Tarihi Hoşça Kal Lokantası

Şermin Yaşar’ın yetişkinler için yazdığı kitapları da vardır. Ancak o daha çok çocukların gelişimi üzerine kitap yazmayı sevmektedir.

 

Müjdat ATAMAN (Eğitimci/Yazar)
 

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde, Türkçe Öğretmenliği yan alanı ile yüksek lisans eğitimini de Ankara Üniversitesinde Yaratıcı Drama alanında tamamladı. Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda (BLIS) ve Özel İzmir SEV Okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. İstanbul'da Tarabya İngiliz Okulları İlkokul Müdürlüğü görevinde bulundu.

Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesinin kuruluşunu ve başkanlığını yürüttü. Forum Tiyatro, sınıfta yaratıcılık, çocuk yazını, alternatif eğitim konuları üzerinde çalışıyor. Eğitim kurumları, sanat akademileri, dernekler ya da çeşitli kuruluşların gereksinimlerine yönelik, konulu atölyeler gerçekleştiriyor. Eğitimpedia yazarıdır. PEGEM Akademi tarafından yayımlanan "Yaratıcı Yazma için Yaratıcı Drama", "Yaratıcı Türkçe Dersleri", Elma Yayınevi tarafından yayımlanan "Eğitim Gerçeğimiz", "112 Öğretmenliğime Notlar", "Açılın Ben Çocuğum" kitaplarının yazarıdır. Koza Yayınlarından çıkan 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar", "Yaşayan Dersler", "Sınıfta Yaratıcılık", "Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması" konularında bildiriler sundu ve seminerler verdi. Fide Okulları Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 

Sevinç Atabay 

 

1980 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunda göreve başlayan Sevinç Atabay 1991-1993 yılları arasında Eğitim Ataşesi olarak Chicago/ABD'de bulunmuş, Talim ve Terbiye Kurulu'nda Program Geliştirme Dairesinde, yabancı dil programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, erken yaş dil öğrenim metodlarının geliştirilmesi gibi alanlarda görev yapmış ve Kitap Yazım Komisyonları'nda Başkanlık yapmıştır.

2000 yılından bu yana Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Topluluk Programları Genel Koordinatörü olarak ve AB'nin eğitim politikalarının tanıtılması alanlarında çalışmış olan Atabay Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliğinden ve AB Genel Sekreterliğinden 27 yıllık kamu hizmetinin ardından 2006 yılının Ocak ayında emekli olmuştur.

Halen Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü ve TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Genel Müdürü olarak görev yapan ve Avrupa Birliğinin anlaşılması için oluşturulan AB Takımının ve TÜSİAD Eğitim Komisyonunun da üyesi olan Atabay'ın İngilizce öğretimi ve AB eğitim politikaları konularında yayınları vardır (e-Ülke-e-Avrupa 2005, Avrupa Birliği Eğitim Programları, Comenius-Okul Eğitimi, 6. Çerçeve Programı Türkiye'ye Ne Getirir?, Avrupa Birliğine Giriş Sürecinde Eğitim, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Avrupa Birliği Eğitim Politikaları). Evli ve bir çocuk annesidir.


Ceyda Düvenci 


(d. 16 Nisan 1977, Bursa, Türk oyuncudur.İsmail ve Zümrüt Düvenci'nin tek çocuğudur. Ceyda'nın babası Selanikli, annesi ise Kırklarelilidir. Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.2002 de oyunculuk workshop'ları, İtalyanca kursu,Bilgi Üniversitesi'ndeki 'film okuma' atölyesi hep bir arada gider. Fotoğraf çekip karanlık odada basmaya, kendisine film festivallerinde 45 film izlemek gibi hedefler koymaya başlar. Artık teklifleri değerlendirirken ince eleyip sık dokuyacaktır. Önce "Zalim" dizisinde Mahsun Kırmızıgül'le başrolü paylaşır. Ardından Hale Soygazi ve Özlem Tekin'le birlikte oynadığı Sil Baştan ile iyi kadrolu, eli yüzü düzgün ama kısa ömürlü "Kasırga İnsanları" ve "Maki" gelir. Kanal D'de yayınlanmış olan Binbir Gece dizisinde "Bennu" karakterini canlandırmıştır.Ceyda Düvenci, oynadığı tiyatro oyunlarında da çok başarılı olmuş, 3.Türden Yakın İlişkiler adlı oyundaki rolü ile Selim Naşit Ödüllerine Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde aday gösterildi. 2008 yılında da Sinan Tuzcu'nun yazdığı "Sürmanşet" isimli oyunda sahne aldı.
Taş Kağıt Makas Atölyesi'nin kurucusudur.

 • Başlangıç Tarihi

  27 Mayıs 2021
 • Bitiş Tarihi

  30 Mayıs 2021
 • Etkinlik (Lobi) Başlangıç saati

  19:45
 • Oturum Başlangıç saati

  20:00
 • Etkinlik Bitiş

  22:40
 • Etkinlik Ortamı

  Online
GERÇEKLEŞTİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu

Sınırlı Sayıda Kampanyalı Biletler!

-50%

999 TL

499 TL
SATIN AL

Online Ebeveynlik Zirvesi

Ön Satışta

-50%

500 TL

249 TL
SATIN AL

© Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - Vera Etkinlik Ajansı

İzmir Web Tasarım